Zamknij
REKLAMA

Kolej wprowadziła nadzwyczajne środki ostrożności

09:21, 24.03.2020 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Specjalne środki bezpieczeństwa wprowadziła Szybka Kolej Miejska w Trójmieście. Dezynfekowane są pociągi oraz infrastruktura pasażerska. Pracownicy mają do dyspozycji żele antybakteryjne, maseczki i rękawiczki.

Zmgławianie pociągów

Powstrzymanie epidemii koronawirusa wymaga podejmowania specjalnych środków.

– Od 19 marca, w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, które po całodniowej służbie zjeżdżają na nocny postój pojawiają się pracownicy ubrani w specjalne kombinezony, gogle i maski, wyposażeni w zmgławiacze – informuje Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście. Za ich pomocą rozpylają w składach środek odkażający.

Po przeprowadzonej dezynfekcji okna i drzwi składu są szczelnie zamknięte, a po kilku godzinach pociąg jest starannie wietrzony.

– Taka operacja jest bardzo skuteczna i zapewnia wysoką skuteczność odkażania, której efekt utrzymuje się nawet przez 10 dni – dodaje Złotoś. - Zmgławianie będzie powtarzane, tak długo jak to będzie konieczne.

Codzienna dezynfekcja i nie tylko

Przynajmniej raz dziennie infrastruktura pasażerska oraz pociągi SKM są myte i dezynfekowane. – Szczególny nacisk kładziemy na elementy najczęściej dotykane przez pasażerów. Chodzi tu min. o przyciski, uchwyty czy stoliki i śmietniczki. Dezynfekowane są także ekrany dotykowe automatów biletowych – wylicza Tomasz Złotoś. Zamknięte zostały także, działające jeszcze w niezmodernizowanych składach toalety z otwartym obiegiem. – W pozostałych wyłączone zostały suszarki do rąk, które zastąpiliśmy ręcznikami papierowymi – podkreśla. Jednocześnie od 11 marca 2020 drzwi pociągów otwierane są przez obsługę. Pracownicy spółki otrzymali żele antybakteryjne, maseczki i rękawiczki. Zostali również zapoznani z procedurami postępowania z pasażerami z objawami Covid-19.

Bilet kup bezgotówkowo

Aby ograniczyć ryzyko przenoszenia się wirusa przewoźnik zachęca pasażerów do kupowania biletów bezgotówkowo.

– Bilety Szybkiej Kolei Miejskiej można kupić przez aplikacje lub na stronie internetowej. Cały czas działają też automaty biletowe – mówi rzecznik SKM. - Przy zakupie biletów w kasach i u kierowników pociągów zachęcamy jednak do płatności kartą płatniczą.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

dddddd

4 0

jacy pracownicy tylko kierownicy pociagow kasjerzy maja zele antybakteryjne ci co dbaja o urzadzenia srk nie dostali nic nawet rekawiczek 18:10, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PasazerPasazer

0 0

Rękawiczki-jedne na 12 godzin,a maska jedna na miesiąc. 09:40, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone