Zamknij
REKLAMA

Kosmiczna pasja i niezwykłe fotografie nieba

18:18, 26.03.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Każdy z nas czasem ma ochotę odpocząć, wpatrując się w rozgwieżdżone niebo nad głową. Ale niektórzy chcą widzieć jeszcze więcej, dalej i bardziej szczegółowo. Tak, jak pan Wojciech, mieszkaniec Wejherowa.

Efekt niezwykłej pasji wejherowianina – czyli przepiękne zdjęcia kosmosu i ciał niebieskich - zachwyca.

- Od dawna interesowałem się kosmosem – opowiada Wojciech Nawrocki. - Jeszcze w wieku szkolnym moim marzeniem było posiadać teleskop i oglądać nocne niebo. Jednak - jak to w życiu bywa - do spełnienia tego marzenia trzeba było dojrzeć i musiało upłynąć trochę czasu. W końcu stało się! W 2018 roku, zainspirowany pewnym programem popularno-naukowym, udało mi się ruszyć sprawę do przodu.

I tak marzenie zmieniło się w pasję. Obecnie Wojciech Nawrocki posiada punkt obserwacyjny i sprzęt wysokiej klasy, służący do obserwacji wizualnych i do astrofotografii.

- Każdą wolną chwilę, o ile oczywiście pogoda na to pozwala, poświęcam obserwacjom i astrofotografii - mówi pan Wojciech. - Zbudowałem swoje obserwatorium pod zaciemnionym wiejskim niebem, z dala od świateł wielkiego miasta. Z czasem planuję rozbudowę tego miejsca i wyposażenie obserwatorium w jeszcze lepszy sprzęt, który pozwoli zobaczyć jeszcze więcej i jeszcze dalej. Zainteresowanych zapraszam na profil facebookowy AstroWoj oraz na stronę www.astrowoj.pl.

Kolejne zdjęcia opublikujemy już wkrótce na naszym portalu - zaglądajcie do nas!

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA