Zamknij
REKLAMA

Udaremniono rekordowy przemyt heroiny za 61 mln zł

08:03, 28.03.2020 | D.D.
Skomentuj
CBŚP
REKLAMA

Prokuratura Regionalna w Gdańsku prowadzi wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji oraz przy udziale Krajowej Administracji Skarbowej śledztwo, dotyczące międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków z Ameryki Południowej i Bliskiego Wschodu na teren Unii Europejskiej.

Przeprowadzona na terenie portu w Gdyni i koordynowana przez gdańską Prokuraturę Regionalną, akcja służb CBŚP i KAS pozwoliła na udaremnienie przemytu znacznej ilości heroiny o wartości 61 mln złotych.

Skontrolowano w gdyńskim porcie cztery kontenery, które przypłynęły z Bliskiego Wschodu z zadeklarowanym w dokumentacji celnej ładunkiem w postaci materiału skalnego – steatytu. W kontenerach znajdowało się 80 palet z workami. Po przesypaniu zawartości wszystkich worków, w trzech z nich stwierdzono, że oprócz materiału skalnego znajdują się tam również paczki z zawartością sproszkowanej substancji koloru szarego. Przeprowadzone badania fizykochemiczne potwierdziły, że substancja ta jest heroiną.

Łącznie w kontenerze ujawniono 275 paczek po około 1,25 kg opisanej substancji, co dało 275 kilogramów heroiny o wartości rynkowej około 61 mln zł.

Ustalono, że przez Polskę przebiega jeden z kanałów przemytu dużej ilości kokainy z Ameryki Południowej i heroiny z Bliskiego Wschodu do państw Europy Zachodniej. Wszystko wskazywało na to, że kanał został zorganizowany przez obywatela polskiego działającego w zorganizowanej, międzynarodowej grupie przestępczej. Pod pozorem importu i eksportu legalnych towarów podejmowane były próby przemytów narkotyków.

Zabezpieczone narkotyki trafić miały na obszar celny Unii Europejskiej, w tym do Belgii, Holandii i Niemiec.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

prawidłowo prawidłowo

6 1

rodzice dziękują 09:29, 28.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

popieramypopieramy

5 0

dobra robota 12:13, 28.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RodzicRodzic

1 2

To jeszcze nic. Ostatnio udarniono przemyt papieru toaletowego ukrytego w kokainie... 21:20, 28.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JarekJarek

1 0

dziękujemy 12:42, 29.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA