Zamknij
REKLAMA

Zbiórka żywności i środków w Redzie

09:17, 28.03.2020 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

W powiecie wejherowskim nie brakuje chętnych osób, chcących pomóc innym w czasie epidemii koronawirusa. Dlatego w Redzie ruszyła zbiórka żywności i środków czystości dla potrzebujących.

W obecnej sytuacji rośnie liczba osób potrzebujących pomocy. Przybywa osób na kwarantannie domowej oraz tych, które straciły źródła utrzymania i których po prostu nie stać na jedzenie. W związku z tym na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Redzie przy ul. Derdowskiego 25 została ustawiona przyczepa samochodowa, do której można wkładać artykuły, którymi można się bezpiecznie podzielić.

Pozyskana żywność i środki czystości będą rozdysponowane przez pracowników MOPS w siedzibie ośrodka lub rozniesione przez wolontariuszy z UKS Jedynka Reda na mocy porozumienia, zawartego ze stowarzyszeniem. Punkt zbiórki, gdzie stoi przyczepa jest czynny w godzinach od 8:00 do 15:00. Można tam wkładać głównie artykuły spożywcze, które się nie psują i są oryginalnie zapakowane.

Chodzi głównie o żywność o długim terminie przydatności do spożycia jak konserwy, makarony, ryże, kasze, mąki, napoje, a także produkty higieny osobistej jak m.in. mydło, szampon, papier toaletowy, środki do czyszczenia. Mile widziane są produkty ochrony osobistej, jak maseczki i rękawiczki gumowe.

Warto dodać, że przyczepa została udostępniona nieodpłatnie przez osobę prywatną. Więcej informacji na temat samej akcji można uzyskać telefonicznie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej pod nr tel. 678 58 65 lub e-mailem na [email protected] Drzwi do ośrodka, który obecnie pracuje w trybie wewnętrznym, są zamknięte dlatego należy użyć dzwonka przy drzwiach aby wejść do środka.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA