Zamknij
REKLAMA

PSZOK w Łężycach wznawia działalność

07:00, 05.05.2020 | D.D.
Skomentuj D.Dunajska
REKLAMA

W związku z częściowym znoszeniem ograniczeń, związanych z epidemią COVID-19, Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Łężycach dla mieszkańców gminy wiejskiej Wejherowo i mieszkańców Redy, został ponownie otwarty w poniedziałek 4 maja.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK, który jest zlokalizowany w Łężycach i prowadzony przez spółkę Eko Dolina, został zamknięty tymczasowo 18 marca ze względu na zalecenia dotyczące przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się epidemii covid-19 i w trosce o bezpieczeństwo pracowników, zachowanie ciągłości pracy Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych oraz bezpieczeństwo osób korzystających z PSZOK-u.

Decyzja o ponownym jego uruchomieniu została podjęta w związku z znoszeniem niektórych obostrzeń i zakazów rządowych. Jednocześnie PSZOK zwraca uwagę, że osoby korzystające z punktu odpadów winny stosować się do obowiązującego od 16 kwietnia rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

Przypominamy, że do PSZOK-u w Łężycach właściciele nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy wiejskiej Wejherowo i miasta Reda mogą przekazać nieodpłatnie odpady selektywnie zebrane, takie jak np. tworzywa sztuczne, szkło, makulaturę, odpady wielkogabarytowe, odpady zielone, 4 opony  na rok, a także odpady budowlane, poremontowe i rozbiórkowe przy Alei Parku Krajobrazowego 99 w Łężycach od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00–18:00 oraz w soboty w godzinach 8:00–15:00.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA