Zamknij
REKLAMA

Powstaje nowy parking. Ale nie dla samochodów!

12:05, 19.05.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

W ramach projektu Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego przy Szkole Podstawowej nr 9 powstaną wiaty rowerowe ze stojakami na 72 rowery.

Autorką i wnioskodawcą projektu jest Lilianna Breen.

- Ogromnie cieszymy się z rozpoczęcia budowy wiaty rowerowej przy naszej szkole – mówi autorka projektu Lilianna Breen. – Moje dwie córki, które są uczennicami tej szkoły, dojeżdżają na zajęcia rowerami., stąd wiem, że nowa wiata kompleksowo rozwiąże problemy z parkowaniem rowerów. Będzie to wyznaczone i bezpieczne miejsca do pozostawiania swoich jednośladów.

W ramach realizowanego projektu pod nazwą „Budowa wiaty rowerowej wraz z częściowym zagospodarowaniem terenu Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie przy Os. 1000 lecia P.P. 15” zostanie rozebrana dotychczasowa nawierzchnia z płyt betonowych, a w to miejsce ułożona nowa - z kostki betonowej. Projekt przewiduje wykonanie dwóch otwartych wiat rowerowych wraz ze stojakami na 26 rowerów każda oraz jednej wiaty zamykanej wraz ze stojakami na 20 rowerów. Łącznie znajdą się miejsca dla 72 rowerów.

Obok wiat powstanie nawierzchnia zielona z nasadzeniami. Znajdą się tam także elementy małej architektury, w tym ławki z oparciami, kosze na śmieci i donica kwiatowa. Zamontowana zostanie również tablica z regulaminem określającym zasady korzystania z wiat rowerowych oraz monitoring wizyjny zapewniający nadzór i bezpieczeństwo nad pozostawionymi we wiatach rowerami.

Koszt wykonania wiat ze wszystkimi przewidzianymi elementami wyniesie niespełna 182 tys. zł brutto. Planowane zakończenie inwestycji to wrzesień 2020 r.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

xyzxyz

1 1

koło perony by pewnie by posłuzyło a tak niepotrzebny projekt 12:27, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA