Zamknij
REKLAMA

12 mln zł dofinansowania na drogi powiatowe

15:13, 20.05.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się oficjalne przekazanie umów na dofinansowanie zadań z Funduszu Dróg Samorządowych. Ogółem do powiatu trafi kwota 12 mln zł.

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wręczył Staroście Wejherowskiemu Gabrieli Lisius i Wicestaroście Jackowi Thielowi podpisane umowy, dotyczące udzielonego wsparcia finansowego na inwestycje i remonty na drogach powiatowych. Dzięki środkom z rządowego programu, zrealizowane zostaną następne ważne zadania w Redzie, Kębłowie, Kolkowie i Łętowie.

– To kolejne pieniądze pozyskane na poprawę infrastruktury, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników, poprawy komfortu jazdy oraz rozwoju gospodarczego powiatu – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Największa kwota dotacji, bo 2,7 mln zł, została przyznana na drugi etap inwestycji prowadzonej w Redzie na ulicy Obwodowej.

– Na początku marca rozpoczął się pierwszy etap modernizacji ulicy Obwodowej w Redzie, który realizowany jest wspólnie z miastem Reda – mówi Wicestarosta Jacek Thiel. – W tej chwili prace prowadzone są na odcinku od mostu na kanale Łyskim do ulicy Łąkowej. Otrzymane dofinansowanie pozwoli na kontynuację zadania od skrzyżowania z ulicą Łąkową do ronda przy ulicy Młyńskiej – dodaje wicestarosta.

Pieniądze z rządowego programu, w wysokości 2 mln zł, pomogą również zmodernizować drogę powiatową w miejscowości Kębłowo na ulicy Chłopskiej. Warto przypomnieć, że w 2018 r. został wyremontowany wcześniejszy fragment tej drogi, a teraz odnowiony zostanie następny odcinek o długości około 850 m.

Środki z budżetu państwa pokryją także część kosztów związanych z remontem 2,2 km drogi Kolkowo – Rybno na odcinku Kolkowo – Strzebielinek. Na to zadanie powiat pozyskał 1,3 mln zł.

Ponadto wsparcie finansowe w wysokości 750 tys. zł samorząd otrzymał na modernizację drogi powiatowej na odcinku Choczewo – Łętowo.

– Łącznie w 2020 r. na inwestycje drogowe na terenie powiatu wejherowskiego, gminne i powiatowe, przekazano z Funduszu Dróg Samorządowych 36 mln zł dofinansowania na zadania o wartości blisko 70 mln zł – powiedział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Po spotkaniu wojewoda wizytował dwie z dofinansowanych inwestycji, modernizację ulicy Obwodowej w Redzie oraz przebudowę ulicy Pomorskiej w Rumi.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA