Zamknij
REKLAMA

Wjechała rowerem wprost w samochód

10:00, 25.06.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Nowe ustalenia w sprawie wczorajszej kolizji – to rowerzystka była winna. Nie dość, że jechała po chodniku (co dozwolone jest tylko w wyjątkowych przypadkach), to jeszcze wjechała na przejście dla pieszych (co jest wykroczeniem) i uderzyła w jadący samochód.

Przypomnijmy – wczoraj w Wejherowie, na skrzyżowaniu ulic Harcerskiej i Sobieskiego, doszło do zdarzenia drogowego, w którym brały udział dwa pojazdy: ford focus i rower.

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że rowerzystka jechała po chodniku, wjechała na przejście dla pieszych i uderzyła w jadący prawidłowo samochód, czym doprowadziła do kolizji drogowej. Mundurowi sprawdzili trzeźwość uczestników, wszyscy byli trzeźwi. Rowerzystka została ukarana mandatem.

Policjanci przypominają i apelują:

Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

- opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem

- szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów

- warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła)

Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Ponadto przypominamy, że jeśli rowerzysta chce przedostać się na drugą stronę jezdni powinien zejść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

CzesioCzesio

3 0

Szkoda tylko roweru, pewnie drogi 22:23, 24.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MXMX

2 4

Niestety nie ma dróg rowerowych takich wyznaczonych w Wejherowie, dla własnego bezpieczeństwa jeżdzimy rowerami po chodnikach bo na drodze niebezpiecznie .

10:27, 25.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarioMario

2 0

Może teraz nauczy się zsiadać z roweru przed pasami... 19:34, 26.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA