Zamknij
REKLAMA

Niedługo wakacje. Policjanci skontrolują autokary

12:58, 25.06.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest naszym priorytetem – zapewniają policjanci. I zapowiadają kontrole autokarów, którymi realizowane są wyjazdy na letni wypoczynek.

Policjanci podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

W Wejherowie punkt kontroli został wyznaczony na 291,5 kilometrze drogi krajowej nr 6. Kontrole prowadzone będą w godzinach 7:30-15:30. Kontakt pod nr telefonu 47 742 828.

Zgłoszenia można przesyłać mailem najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem na adres [email protected], wiadomości (zgłoszenia) są tylko w godzinach pracy sekretariatu (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30).

W zgłoszeniu należy podać planowaną godzinę, na którą autokar podjedzie do stałego punktu kontroli wraz z nr kontaktowym do zgłaszającego.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA