Zamknij
REKLAMA

Wybieramy prezydenta Polski. Będzie rekordowa frekwencja?

10:27, 28.06.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Trwają wybory bezpośrednie – głosując zdecydujemy, kto przez najbliższe 5 lat będzie pełnił funkcję prezydenta naszego kraju.

Lokale obwodowych komisji wyborczych otwarte będą do godziny 21.00.

W stolicy powiatu utworzono 21 obwodów głosowania, w tym 17 stałych obwodów głosowania i 4 obwody zamknięte (Areszt Śledczy, Szpital Specjalistyczny oraz dwa Domy Pomocy Społecznej).

Z 17 lokali wyborczych, 10 lokali dostosowanych jest do potrzeb wyborców z niepełnosprawnością. Informacja o granicach obwodów głosowania, ich numerach oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych udostępniona jest w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie miasta Wejherowa www.wejherowo.pl, na tablicach ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Wejherowie i jednostkach organizacyjnych miasta, a także na słupach ogłoszeniowych na terenie całego miasta.

Głosowanie zaczęło się o godz. 7.00. Od samego rana w lokalach wyborczych można zaobserwować duży ruch. W wielu miejscach ustawiają się kolejki – przede wszystkim ze względu na ograniczoną ilość osób wpuszczanych jednocześnie do środka lokali ze względów sanitarnych.

Aby iść zagłosować, należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Wchodząc do lokalu należy mieć zasłonięte usta i nos oraz zdezynfekować dłonie.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA