Zamknij
REKLAMA

Był pijany, więc się nie zatrzymał do kontroli

14:22, 30.06.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Nietrzeźwy 39-letni kierujący volkswagenem passat nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Najpierw próbował uciekać samochodem, potem na piechotę. Szybko został zatrzymany.

Wczoraj przed południem policjanci ruchu drogowego w Luzinie zauważyli kierowcę volkswagena passata, który jechał w specyficzny sposób. Ponieważ funkcjonariusze od razu nabrali podejrzeń, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, podjęli decyzję o jego zatrzymaniu do kontroli drogowej. Podczas próby zatrzymania kierowcy, nie reagował on na sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca podczas ucieczki skręcił na teren prywatnej posesji, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać na piechotę. Policjanci podjęli za nim pościg i szybko go zatrzymali.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alko-testem wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy mimo wydania polecenia z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA