Zamknij
REKLAMA

Jechali za szybko, stracili prawa jazdy

14:00, 03.07.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Czterech kierowców straciło prawa jazdy na trzy miesiące – powodem była zbyt duża prędkość.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, prowadząc kontrole prędkości, w ciągu jednego dnia zatrzymali cztery prawa jazdy z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Jako pierwszy został zatrzymany 55-letni kierowca skody. Kilka minut później policjanci zatrzymali 61-latkę kierującą skodą. Zarówno gdańszczanin jak i mieszkanka Rumi utracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Wieczorem tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby, które znacznie przekroczyły prędkość. Około godziny 21:30 zatrzymany do kontroli drogowej został 38-letni kierowca audi z gminy Luzino, a chwilę później 55-latek z Gdańska kierujący samochodem skoda. Także w tych przypadkach obu kierowcom zatrzymano prawa jazdy.

- Pamiętajmy, że za przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, kierowcy tracą prawa jazdy na 3 miesiące oraz otrzymują mandat i 10 punktów karnych – przypominają policjanci. - Ale nie tylko za znaczne przekroczenie prędkości można utracić prawo jazdy, innym przypadkiem, jest np. spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego, także z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego, gdzie doszło do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA