Zamknij
REKLAMA

Uwaga na oszustów! kradną na różne sposoby

14:30, 03.07.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Wejherowscy policjanci ostrzegają przed złodziejami, którzy okradają starsze osoby. Oszuści podają się za pracowników różnych firm i instytucji. Pod różnymi pretekstami wchodzą do mieszkań starszych osób, a następnie korzystając z ich nieuwagi, kradną pieniądze lub inne wartościowe przedmioty.

Wczoraj ofiarą oszustwa stała się 95-latka z Wejherowa. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że wieczorem odwiedziła ją nieznajoma kobieta, pod pozorem sprawdzenia czystości wody w kranie. Pokrzywdzona wpuściła ją do domu i wspólnie razem poszły do kuchni sprawdzić wodę. W tym samym czasie na telefon oszustki dzwonił jakiś mężczyzna, któremu oszustka odpowiadała na jakieś pytania. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że być może sprawca pytał się „Czy droga wolna?” i czy ma wolną drogę na kradzież w domu 95-latki, ponieważ pokrzywdzona i oszustka cały czas były zajęte sprawdzaniem „jakości” wody i przebywały w kuchni. Po zakończonej wizycie, która trwała prawie 30 minut, 95-latka zorientowała się, że została okradziona. Złodzieje ukradli jej kilkaset złotych oraz złotą biżuterię.

Oprócz tego otrzymaliśmy też niedawno ostrzeżenie od naszej Czytelniczki, na telefon której dotarła wiadomość sms.

- Dostałam sms-aa z prośbę o dopłatę do paczki - napisała nasza Czytelniczka. - Sa to oszuści, którzy podszywają się pod firmy kurierskie. Wchsdząc w taki link możemy stracić nasze oszczędności!

By ustrzec się przed złodziejami, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Najlepiej nie wpuszczać obcych do mieszkania szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni. Pamiętajmy również, by otwierając drzwi poprosić o okazanie identyfikatora czy legitymacji z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, pieczątką i logiem firmy. Jeśli jednak nie zamawialiśmy jakieś usługi w swoim mieszkaniu, to nie wpuszczajmy osób nam nie znanych do naszych domów.

Należy zachować ostrożność w kontaktach z obcymi osobami. W przypadku, kiedy podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać należy skontaktować się z policją pod nr telefonu 112. Nie należy też otwierać nieznanych linków, otrzymanych sms-em lub mailem.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA