Srebrny medal na mistrzostwach Polski i życiowy rekord

10:23, 06.10.2020 R.K Aktualizacja: 14:32, 07.10.2020

Duży sukces osiągnęła na Mistrzostwach Polski U-16 w Lekkiej Atletyce wychowanka Rumskiego Klubu Sportowego. Wróciła z zawodów ze srebrnym medalem.

Mistrzostwa kraju odbyły się pod koniec września w Słupsku. Aż czterech zawodników z Rumskiego Klubu Sportowego zakwalifikowało się w drodze eliminacji do rywalizacji.

Wielki sukces odniosła Daria Domżalska, która zdobyła srebrny medal w biegu na 1000 m dziewcząt. Jednocześnie osiągnęła nowym rekord życiowy - czas 2:58,61.

Ponadto Magdalena Białek w biegu na 2000 m zajęła VIII miejsce, natomiast Patrycja Tabuła w biegu na 80 m/płotki zajęła XVII miejsce.

Trenerami zawodników są Tadeusz Pepliński oraz Maciej Szymański. Warto podkreślić, że zawodnicy Rumskiego Klubu Sportowego to jedyni przedstawiciele powiatu wejherowskiego, którzy zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Młodzików.