Zamknij
REKLAMA

Wykup mieszkania komunalnego z 80-procentową bonifikatą

10:34, 13.10.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Do końca tego roku najemcy mogą wykupić mieszkanie komunalne w Wejherowie z 80-procentową bonifikatą. Dzięki temu można zostać właścicielem zajmowanego lokalu za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Gdy wykupujemy mieszkanie komunalne, stajemy się właścicielami lokalu. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Wejherowa z 17 grudnia 2019 r. w sprawie ustalenia zasad sprzedaży lokali mieszkalnych stanowiących własność miasta, najemca lokalu może złożyć wniosek o wykup mieszkania. Od ceny lokalu udzielane są korzystne bonifikaty. Do końca 2020 r. można wykupić swój lokal z bonifikatą w wysokości 80 proc., do końca 2021 r.– 70 proc., a do końca 2022 r. – 50 proc. Ta bonifikata może być mniejsza w przypadku, kiedy Miasto Wejherowo od 1 stycznia 2014 r. poniosło nakłady na lokal.

- Taka propozycja daje najemcy możliwość zakupu mieszkania za naprawdę korzystną cenę – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. Rozwoju Miasta. – Miasto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu najemców, którzy pragną kupić zajmowany lokal mieszkalny na własność. Stwarza to warunki do inwestowania przez nowych właścicieli lokali, a dzięki zaangażowaniu, wpływa korzystnie na stan nieruchomości.

Dodatkowe informacje na temat wykupu lokalu mieszkalnego na rzecz najemcy można uzyskać pod nr tel. 58 677 71 52.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA