Zamknij
REKLAMA

Możesz pomóc! Zbieramy laptopy do nauki dla dzieci!

15:00, 23.11.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Szkoły wciąż pozostają zamknięte i trwa nauczanie zdalne. Problem w tym, że w naszym województwie wciąż są rodziny, których nie stać na zapewnienie swoim dzieciom sprzętu komputerowego do nauki. Trwa akcja zbierania laptopów i tabletów, w którą włączyła się również nasza redakcja.

Idea jest prosta: wiele osób ma w domach sprawny sprzęt komputerowy, którego nie używa, ponieważ kupili nowszy. Te komputery czy tablety mogą posłużyć dzieciom z potrzebujących rodzin. Co zrobić? Wystarczy skontaktować się z naszą redakcją i przynieść do nas zbędny sprzęt, a my przekażemy go dalej organizatorce akcji lub bezpośrednio rodzinie dziecka, które potrzebuje takiego sprzętu do nauki. Na chwilę obecną mamy informacje o co najmniej kilkudziesięciu rodzinach z naszego województwa, których dzieci nie biorą udziału w zdalnych lekcjach właśnie z powodu braku sprzętu niezbędnego do nauki.

Akcję zbierania i przekazywania laptopów zainicjowała Anna Czarnowska z Gdańska. Wykorzystując swoje kontakty w środowisku biznesowym oraz organizując różne akcje charytatywne postanowiła pomóc dzieciom, które z powodu braku sprzętu zwyczajnie przestały uczestniczyć w lekcjach.

- Zaczęłam dostawać informacje od rodzin (początkowo od kilku, które są moimi podopiecznymi) o problemach z nauczaniem zdalnym – wyjaśnia Anna Czarnowska. - Ponieważ wraz ze znajomymi i przyjaciółmi organizowałam już wiele akcji pomocowych, postanowiłam pomóc. Powiem szczerze, że gdy rozpoczęłam zbiórkę laptopów i tabletów to okazało się, że skala problemu jest zaskakująco duża. W tej chwili wiem o co najmniej kilkudziesięciu rodzinach z naszego województwa. Szczególnie w przypadku rodzin wielodzietnych: jest kilkoro dzieci, a jeden komputer. I wówczas jedno dziecko się uczy, a pozostałe są wykluczone edukacyjnie!

Co można oddać? Sprzęt komputerowy, przede wszystkim chodzi o laptopy oraz tablety, ponieważ w wielu rodzinach występuje problem z miejscem i ustawienie trzech czy czterech komputerów stacjonarnych byłoby dla nich niemożliwe.

Sprzęt zostanie sprawdzony przez informatyków, w razie potrzeby zostanie na nich zainstalowany od nowa system i wszelkie niezbędne do nauki aplikacje.

Na razie kilka laptopów udało się zebrać i od razu, po przygotowaniu, przekazać do dzieci, które już z nich korzystają. Ale zapotrzebowanie jest wciąż bardzo duże. Do pomocy przyłączyły się również samorządy - m.in. marszałek województwa pomorskiego zapowiedział dostarczenie 200 sztuk sprzętu do edukacji.

- Nadal zbieramy, nadal czekamy na darczyńców – apeluje inicjatorka akcji. - Wciąż docierają do nas informacje o kolejnych zapotrzebowaniach.

Jeśli masz zatem niepotrzebnego laptopa – przekaż go do naszej redakcji w Wejherowie lub do Morskiej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Doby w Gdańsku.

Gdzie można oddać laptop lub tablet?

WEJHEROWO

ul. Gniewowska 7, Wejherowo, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 16.00

kontakt mailowy: [email protected], kontakt telefoniczny: 606 112 745

GDAŃSK

ul. Rogalińskiej 17, portiernia szkoły, Gdańsk, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00

kontakt mailowy: [email protected]

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

MACMAC

7 0

Jaką mam pewność że mój MAC TRAFI DO DZIECKA.cHCIAŁBYM OSOBIŚCIE WRĘCZYĆ. 15:05, 25.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OloOlo

1 1

A ja się pytam gdzie rodzice mają 500 plus które powinny być na to przeznaczane. 08:01, 28.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FlorekFlorek

5 0

Wybiorą sobie najlepsze a dziecko te odrzuty 08:19, 29.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA