Zamknij
REKLAMA

Uważaj! Nowa metoda oszustw internetowych!

11:04, 21.12.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Oszuści co chwilę wymyślają nowe metody oszustw internetowych, aby wyłudzić od nas jak największą sumę pieniędzy. Tworzą m.in. fałszywe strony imitujące swoim wyglądem witryny płatności portali sprzedażowych.

Policjanci wejherowskiej komendy co jakiś czas informowani są o oszustwach internetowych. Nową metodą, z którą mają do czynienia, jest tworzenie przez oszustów fałszywych stron przypominających swoim wyglądem witryny płatności różnych portali sprzedażowych. Przestępcy wykorzystując nieostrożność kupującego wysyłają mu link, aby sfinalizować transakcję. Linki te są wysyłane poprzez portale albo popularne komunikatory. Następnie - po wejściu na taką fałszywą stronę - użytkownikowi pokazuje się proces zamówienia przesyłki. Aby opłacić usługę kurierską użytkownik musi podać różne dane m.in. dane swojej karty płatniczej oraz kod zabezpieczeń.

- Apelujemy! Nie wpisuj nigdzie swojego numeru karty i nie klikaj w nieznajome linki do stron – przestrzegają wejherowscy policjanci - Nie daj się oszukać!

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ahaaha

3 0

Co na to banki. 09:03, 25.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA