Zamknij
REKLAMA

Kiedy otwarcie klubów fitness i siłowni?

11:19, 22.01.2021 | K.C
Skomentuj Pixabay.com
REKLAMA

Ponowne otwarcie branży fitness w lutym - czy to możliwe? Premier Mateusz Morawiecki tego nie wyklucza.

Pojawiły się plany wdrożenia protokołów sanitarnych, o których na ostatniej konferencji prasowej poinformował Premier RP. Miałyby one dotyczyć najbardziej dotkniętych pandemią branż, które swoją działalność ponownie wznowiłyby już w lutym.

Jak pokazał pierwszy lockdown, zamrożenie gospodarki było dla klubów fitness miażdżące, gdyż zgodnie z restrykcjami zamykały się one jako pierwsze, a otwierały dopiero jako ostatnie. Od połowy października sytuacja się powtórzyła, ponieważ na sektor sportowy znowu zostały nałożone największe obostrzenia.

Premier podkreślił, iż zamknięte branże były głównym źródłem zakażeń, ale chce, by zostały one otwarte jak najszybciej. Dodał, że w ciągu 10 dni zostanie opracowany plan funkcjonowania w pandemii, ale podkreślił, że ciężko mu stwierdzić, kiedy dokładnie wejdzie w życie.

Warunkiem odmrożenia działalności i prowadzenie jej w zaostrzonym reżimie sanitarnym ma być liczba zakażeń i zgonów. W momencie gdy nastąpi ich wzrost, możemy niestety wrócić do punktu wyjścia.

Trudno przejść obojętnie obok zdania właścicieli klubów fitness i siłowni, którzy mają już dość obecnej sytuacji i oczekują od rządzących konkretnych i szybkich rozwiązań oraz pomocy, gdyż w przeciwnym razie czeka ich przykry koniec. Niektóre lokale mimo zakazów i wciąż niejasnych deklaracji władzy zapowiadają bunt i wznowienie działalności od 1 lutego.

(K.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%