Zamknij
REKLAMA

Park Majkowskiego ponownie otwarty

15:14, 19.02.2021 | K.C
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższą sobotę (20 lutego br.) Park Miejski w Wejherowie ponownie zostanie otwarty dla odwiedzających, obowiązywać będą jednak małe ograniczenia.

W związku z w wykryciem wirusa ptasiej grypy u zwierząt w parku miejskim i padnięciu trzech czarnych łabędzi, dyrektor Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych 11.02 br. podjął decyzję o częściowym zamknięciu parku dla odwiedzających.

- "Jeśli ustaną przypadki choroby u ptaków, będziemy mieć przekonanie, że nie ma na terenie parku chorych zwierząt, a przynajmniej nic nie będzie na to wskazywało – otworzymy park. Jest on dla mieszkańców, ale musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo" - tłumaczył wówczas dyrektor WZNK.

W ostatnich dniach na szczęście nie odnotowano zakażeń wirusem H5N8 wśród zwierząt, dlatego zdecydowano się ponownie otworzyć park. Wydzielone natomiast zostały dwie strefy bezpieczeństwa: fragment parku przy kanale północnym i obszar przy wolierach.

Kwarantanna zastosowana dla łabędzi pozwoliła zniwelować rozprzestrzenienie się wirusa, przyczyniła się także do powiększenia rodziny, bowiem jedna z par postanowiła założyć gniazdo i postarała się o potomstwo.

 

(K.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%