Zamknij
REKLAMA

Mistrzostwa Polski w Duathlonie w Rumi

09:52, 26.04.2021 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz piąty MOSiR Rumia współorganizuje Mistrzostwa Polski w Duathlonie. Ulicami miasta pobiegli i przejechali na rowerach najlepsi zawodnicy z całego kraju.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Jolanta Król, dyrektor MOSiR Rumia, Jacek Thiel, wicestarosta wejherowski oraz Ariel Sinicki, zastępca burmistrza Rumi.

Program niedzielnych zawodów obejmował cztery wyścigi. Punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęły się Mistrzostwa Polski AG (grup wiekowych co 5 lat) na dystansie sprinterskim, w konwencji bez draftingu – czyli jazda indywidualna na czas na odcinku kolarskim.

Drugim wyścigiem dnia była rywalizacja młodzików (13-14 lat) ze startem wspólnym, oddzielnie dla chłopców, oddzielnie dla dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się aż 45 młodziczek i młodzików.

Trzeci punkt to zawody juniorów młodszych (15-17 lat) z rekordową obsadą na liście startowej: 85 zawodniczek i zawodników. Ostatnim akordem Mistrzostw Polski w Rumi był wyścig główny, dedykowany dla kobiet i mężczyzn w kategorii juniorów, młodzieżowców i seniorów.

Niezwykle silna obsada tegorocznych mistrzostw gwarantowała wysoki poziom i olbrzymie sportowe emocje.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%