Zamknij
REKLAMA

Śmiertelny wypadek w Redzie - nie żyje rowerzysta

12.33, 05.08.2021 C.M. Aktualizacja: 12.36, 05.08.2021
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie na ul. Obwodowej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia samochodu volkswagen z rowerem. Cyklista zmarł po kilku godzinach w szpitalu. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Wczoraj po godzinie 17:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie na ul. Obwodowej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia samochodu z rowerem. Na miejsce wypadku skierowani zostali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia przeprowadzili oględziny oraz zajęli się ustalaniem jego okoliczności.

fot. KPP Wejherowo

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wnika, że 72-letni kierowca volkswagena z Gdyni, najprawdopodobniej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który prawdopodobnie jechał przejazdem dla rowerów i doszło do zderzenia. 79-letni rowerzysta z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, w którym zmarł po kilku godzinach.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy samochodu, był trzeźwy, natomiast rowerzyście, z uwagi na obrażenia, nie można było przeprowadzić badania na miejscu, pobrana została krew do analizy.

fot. KPP Wejherowo

Policjanci przypominają i apelują!

Na tragiczne następstwa wypadków drogowych najbardziej narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są piesi, rowerzyści i motocykliści To właśnie oni w przypadku zderzenia z pojazdem mają niewielkie szanse na uniknięcie poważnych obrażeń. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność w obrębie przejść dla pieszych, szkół, przystanków autobusowych i osiedli mieszkaniowych. Nie możemy zapominać, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Przypominamy, że na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów ma wpływ stosowanie środków ochronnych - kasków.

(C.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

NN

14 2

Tak sie konczy jak za kierownica sa osoby starsze ....niestety i na rower i do samochodu powinien byc ogranicznik wiekowy albo chociaz testy na kierowcow... Rowerem tez trzeba potrafic jezdzic. Kolejna sprawa to taka ze rowerzysci sa wszedzie i uwazaja ze maja pierwszeństwo ... Czesto jest tak ze ma sciezke rowerowa a jedzie ulica... Policja powinna tez lapac rowerzystow i zaczac wlepiać mandaty bo narazie czuja sie oni bezkarni. Oczywiscie kazda sytuacja jest inna ale niestety brak kultury jazdy z obu stron powoduje tragedie. 12:24, 06.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KeramKeram

9 3

Takie są skutki zmiany ustawy w która daje pierwszeństwo pieszym i cyklistom na pasach i przejazdach... 09:30, 07.08.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Miś Miś

2 0

Pieszym owszem, ale o cyklistach nie ma nic w nowych przepisach o ile się orientuję 15:48, 08.08.2021


GośćGość

2 0

Rządzący którzy wprowadzili zmiany w ustawie powinni pójść siedzieć za te wszystkie wypadki będące tego konsekwencją. To jest chore że cyklista ma pierwzzeństwo. Tym bardziej żx często nie ma możliwości nawet go zauważyć jak wyjedzie z drogi z za płotu czy krzaków albo nawet jadąc drogą rowerową wzdłuż jezdni i skręcając na przejazd. Rower to nie auto i można go zatrzymać prawie natychmiast. Z autem nie jest już tak łatwo. Niestety mam wrażenie że cykliści nie mają też wyobraźni wjeżdźając na jezdnię bez uprzedniego zorientowania się co się wokół dzieje. Kurcze ja to zawsze mam ograniczone zaufanie do każdego uczestnika ruchu. Czy to kierowca czy pieszy czy rowerzysta 07:14, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%