Zamknij
REKLAMA

Ukradła rower z klatki schodowej, usłyszała zarzut

13:00, 14.09.2021 | M.F
Skomentuj fot.pixabay.com
REKLAMA

Sprawa skradzionego roweru została rozwiązana. 30-letnią złodziejkę złapano w Wejherowie. Kobietę doprowadzono na komendę i przesłuchano.

Z ustaleń policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Wejherowie, wynikło, że kobieta weszła na klatkę schodową jednego z budynków wielorodzinnych w Bolszewie i stamtąd ukradła rower, który nie był w żaden sposób zabezpieczony. Do zdarzenia doszło na początku sierpnia br., za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają by nie pozostawiać jednośladów na klatkach, przed domami lub w innych miejscach gdzie nie będą dobrze zabezpieczone. Do ochrony pojazdu najlepiej jest zastosować specjalny łańcuch, zamki czy kabłąki. Ważny jest też sposób przypięcia zabezpieczenia, nie może to być na szprychach od koła lub lince hamulcowej, które złodziej łatwo może zniszczyć. Dobrze jest też pozostawić rower w miejscu, które obejmuje monitoring, to może odstraszyć rabusia.

Jak dobrze zabezpieczyć swój rower?

- postaw na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, ale także nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież,

- dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower,

- stosujmy linki rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę, przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Linka powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem, dobrym zabezpieczeniem jest tzw. „U-LOCK”

- zadbajmy o jak najlepsze zabezpieczenia naszej piwnicy lub innego pomieszczenia gdzie trzymamy nasze rowery – złodzieja goni czas, więc dobrze zabezpieczone drzwi będzie omijał,

- miejmy oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej, nie wpuszczajmy osób postronnych na klatki schodowe (np. z ulotkami, czy takich, które pod błahym pretekstem chcą się dostać do środka).

Pamiętajmy też, aby zawsze zamykać drzwi do domu czy mieszkania. Złodzieje, którzy wchodzą na teren posesji czy klatki schodowej sprawdzają, które mieszkania są otwarte, a kiedy nadarzy się okazja, wchodzą do środka i kradną różne rzeczy.

źródło: KPP w Wejherowie

fot. KPP w Wejherowie

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%