Zamknij
REKLAMA

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

08:35, 16.09.2021 | M.F
Skomentuj fot.pixabay.com
REKLAMA

Już od dzisiaj, 16 września, zaczyna się tydzień ekologicznego przemieszczanie się. Wysiądź z samochodu i zastąp go rowerem, transportem zbiorowym lub spacerem.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest hasło „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”.

Na zakończenie tygodnia, 22 września, za darmo po Wejherowie będzie można podróżować komunikacją miejską, pod warunkiem, że jesteśmy właścicielami lub współwłaścicielami samochodu. Wystarczy posiadać przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu by w Dniu Bez Samochodu śmigać wszystkimi MZK-ami za darmo. W tym dniu również autobusy miejskie w Gdyni i Gdańsku będą darmowe dla kierowców z dowodami rejestracyjnymi, tak samo jak SKM-ki czy POLREGIO na obszarze województwa pomorskiego.

Z okazji ETZT również w Rumi szykują się atrakcje m.in. 17 września otwarte treningi dla seniorów o 10:00 na terenie Centrum Abraham, 18 września akcja zbierania makulatury i elektro odpadów oraz premiera gry "Misja: Zielona Moc", przejazd rowerowy 19 września, czy 21 września bezpłatne podwózki rikszami dla ludzi przemieszczających się ulicami Dąbrowskiego, Dębogórską czy Gdańska, a tego samego dnia również pokazy taneczne o 18:00 w CH Port Rumia. 22 września w Rumi będzie nie tylko Dniem Bez Samochodu, ale również okazją by odwiedzić pchli targ Rumskiej Szafy Otwartej. Wszystkie te atrakcje są bezpłatne.

fot.rumia.eu

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%