Zamknij
REKLAMA

Rowerzystka zderzyła się z hulajnogą elektryczną

15:00, 12.10.2021 | M.F
Skomentuj fot. Straż Miejska Wejherowo
REKLAMA

Do poważnego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty i jadącego na hulajnodze doszło nad ranem, na ścieżce rowerowej, w tunelu przy ulicy Kwiatowej w Wejherowie.

Tam zderzyła się jadąca od ulicy Kwiatowej rowerzystka z jadącym na hulajnodze od Ronda Solidarność 17-latkiem. Pod tunelem doszło do czołowego zderzenia. Rowerzystka doznała rozcięcia łuku brwiowego, a mężczyzna jadący na hulajnodze złamania nosa i prawdopodobnie wstrząsu mózgu. Całe zdarzenie miało miejsce 12 października około godziny 06:00 nad ranem. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze z patrolu zmotoryzowanego straży miejskiej. Poszkodowanym udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz policję. Strażnicy zabezpieczyli też miejsce zdarzenia. Osoby poszkodowane w wypadku trafiły do szpitala. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia, byli trzeźwi. Mundurowi zabezpieczyli miejsce, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności.

Od 20 maja 2021 roku weszły w życie nowe przepisy prawa o ruchu drogowym dot. min. hulajnóg. Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić – z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Dodatkowo jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Kierujący może wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z zachowaniem następujących zasad: jazda z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachowanie szczególnej ostrożności, ustępowanie pierwszeństwa pieszemu oraz nie utrudnianie ruchu pieszym.

źródło: Straż Miejska Wejherowo

fot. Policja Pomorska

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Bez tunelu...Bez tunelu...

1 2

...nie byłoby zderzenia! 17:35, 12.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

allall

0 0

konieczne lustra z obydwu stron👍 10:44, 13.10.2021


anholanhol

1 0

konieczne lustra z obydwu stron zakręt jest niewidoczny 10:47, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

YggggYgggg

0 0

Skoro nie widzisz to nie jedziesz a nie zaiwaniasz maks ile fabryka dala sam sa sobie winni 09:31, 18.10.2021


REKLAMA
0%