Zamknij
REKLAMA

Kradł katalizatory, na dodatek był poszukiwany

13:00, 21.10.2021 | .
Skomentuj fot. Policja Pomorska
REKLAMA

Policjanci na nocnym patrolu nakazali zatrzymać się kierującemu mężczyźnie. Ten jednak przyśpieszył i zaczął uciekać, nie tylko samochodem.

Policjanci prewencji podczas patrolowania Bolszewa w nocy, wydali kierującemu volkswagenem sygnał do zatrzymania. Mężczyzna jednak nie zareagował, przyspieszył i zaczął uciekać. Ucieczkę zakończył na poboczu drogi w zaroślach, tam wybiegł z samochodu i dalej uciekał piechotą. Po krótkim pościgu został zatrzymany, przy czym stawiał czynny opór, oraz naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany w celu odbycia kary 7 lat pozbawienia wolności, za kradzieże, włamania, rozboje i posiadanie narkotyków. Wyroki te zostały wydane przez Sąd Rejonowy w Słupsku. Następnie w trakcie sprawdzania dokumentów od samochodu, którym jechał 32-latek, okazało się, że volkswagen nie posiada ubezpieczenia OC oraz ważnych badań technicznych. W trakcie kontroli samochodu, policjanci ujawnili narzędzia służące do wycinania katalizatorów. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy pracując nad sprawami dotychczas zgłoszonych kradzieży katalizatorów, ustalili, że odpowiada on za 10 przestępstw. Zgodnie z policyjnymi ustaleniami,  32-latek kradł katalizatory w Wejherowie, Bolszewie, Gościcinie i Redzie.

Wczoraj został już przesłuchany i usłyszał 10 zarzutów dotyczących kradzieży katalizatorów, a ponadto usłyszał zarzuty dotyczące nie zatrzymania się do kontroli drogowej, mimo wydanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Ponadto mężczyzna odpowie za wykroczenia. Najbliższe 7 lat spędzi w więzieniu. Za kradzież katalizatorów grozi kara do 5 lat więzienia.

źródło: Policja Pomorska

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%