Zamknij
REKLAMA

W Luzinie odbyły się ćwiczenia poszukiwawcze – BUSKAR I

18:16, 28.11.2021 | C.M.
Skomentuj fot. gwe24.pl
REKLAMA

Aż cztery jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Redy, Bolszewa, Gościcina i Luzina, Pomorska Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza GRYF, Policja z KPP Wejherowo oraz PP Luzino, Straż Leśna z Nadleśnictwa Strzebielino oraz Harcerze ze Stowarzyszenia Czarna Trzynastka Strzebielino uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach poszukiwawczych.

W dniu dzisiejszym odbyły się wspólne ćwiczenia służb, które miały na celu poszukiwanie osób zaginionych z wykorzystaniem wszystkich dostępnych na miejscu sił i środków, doskonalenie umiejętności zaangażowanych zespołów, zastosowanie technik poszukiwawczych w praktyce oraz koordynacja działań, komunikacja i współpraca współdziałających jednostek. Akcja miała miejsce na terenach leśnych w Luzinie, brało w niej udział ponad 60 osób.

fot. gwe24.pl

fot. gwe24.pl

O godzinie 10:00 nastąpiło zebranie jednostek w sztabie, odprawa, omówienie scenariusza działań, charakterystyka zaginionych, omówienie technik i zasad bezpieczeństwa oraz przygotowanie i grupowanie sił. O 11:00 uczestnicy ćwiczeń ruszyli w teren.

fot. gwe24.pl

fot. gwe24.pl

- „Otrzymaliśmy informację o zaginięciu czterech dziewczynek w terenie leśnym. Do akcji skierowano zintegrowane zespoły ratowników PGPR i strażaków, których zadaniem było szczegółowe przeszukanie wyznaczonych sektorów. Równolegle cały obszar poszukiwań był monitorowany przez policję zarówno na lądzie jak i z powietrza - przy użyciu drona. Do przeszukania leśnych dróg i ścieżek wykorzystaliśmy także zespół na quadzie. Wszystkie informacje na bieżąco spływały do sztabu akcji gdzie przetwarzaliśmy je korzystając również ze wsparcia Straży Leśnej. Przeszukano obszar ponad 250ha, wszystkie zaginione osoby zostały odnalezione i zabezpieczone.” - mówi Michał Parzych prezes PGPR GRYF.

fot. gwe24.pl

fot. gwe24.pl

Ćwiczenia zakończyły się około godziny 14:00, nastąpiło wówczas omówienie działań i ich realizacji a każdy z uczestników zaprezentował swoje spostrzeżenia i wnioski.

fot. gwe24.pl

fot. gwe24.pl

fot. gwe24.pl

(C.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%