Zamknij
REKLAMA

Znany youtuber w OSP Gościcino

08:30, 18.01.2022 | .
fot. OSP Gościcino
REKLAMA

Pod koniec grudnia 2021 roku na zaproszenie strażaków ochotników z Gościcina odwiedził jednostkę Adrian Socha, który prowadzi swój kanał w serwisie YouTube.

Od 26 marca 2020 roku dokumentując pracę straży pożarnej z całego kraju i poza jego granicami oraz związane z nią ciekawostki youtuber zgromadził na swoim kanale 2 883 408 wyświetleń.

W pierwszym etapie nagrania w Gościcinie nastąpiło przedstawienie druhów i druhen oraz wspomnienie w kilku słowach o pierwszych akcjach w jakich strażacy wzięli udział na samym początku swojej przygody w OSP. Na filmie mamy okazję również dowiedzieć się jakim sprzętem oraz pojazdami na co dzień podczas zdarzeń dysponują ochotnicy z Gościcina aby nieść pomoc potrzebującym.

fot. OSP Gościcino

W późniejszym czasie nagrania możemy podziwiać prezentację wozów bojowych oraz pokaz podstawowych działań gaśniczych z udziałem auta osobowego, gdzie zastosowano pianę na placu przed jednostką.

W kolejnym etapie druhowie zabierają nas do strażnicy, w której oglądamy trofea zdobywane przez wiele lat. Strażacy startują m.in. w młodzieżowych zawodach drużyn pożarniczych oraz turniejach piłki nożnej. Łącznie zdobyto 256 nagród. Informują również o tym jak do nich dołączyć i pokazują pokój młodzieżowy, w którym odbywają się np. szkolenia.

„OSP to nie tylko jeżdżenie na akcje to również pomaganie w sołectwie, życie z tym sołectwem od podstaw czyli np. wieszanie flag, pomoc w sprzątaniu, różnego rodzaju działania charytatywne.” - podkreśla Marek Miotk sołtys i druh OSP Gościcino.

Na samym końcu posłuchać można ciekawych historii dotyczących akcji ratowniczych, natomiast link do całego filmu, który ma już prawie 10 000 odsłon i jest dostępny na kanale Adriana Sochy znajduje się tutaj.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%