Zamknij
REKLAMA

Za nami Puchar Polski Strongman Rumia

13.04, 21.02.2022 C.M.
fot. Katarzyna Wejer
REKLAMA

Tym razem zawodników dyscypliny Strongman mogliśmy podziwiać w Rumi. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Wczorajszy Puchar Polski Strongman Rumia ponownie odbył się w hali widowiskowo – sportowej MOSiR. Na zawodach jak zawsze gościli czołowi zawodnicy z całej Polski. Widzowie w akcji mogli zobaczyć Szczechowskiego, Wejera, Cyrwusa, Kobylarza, Ziółkowskiego oraz Piskorza. Konkurencje przygotowane przez Fundację Strongman, która była organizatorem zmagań to yok 380 kg – 15m w dwie strony, unoszenie axla gryf 140 kg nad głowę, martwy ciąg na axlu gryfie 300 kg, uchwyt herkulesa na aucie oraz zegar.

fot. Katarzyna Wejer

W rolę sędziów kolejny raz wcielili się były Strongman Krzysztof Radzikowski oraz Dominik Abus, znani także z programu telewizyjnego „Gogglebox. Przed telewizorem”. Gościem specjalnym imprezy był Arkadiusz Tańcula, aktor i zawodnik Fame MMA.

Wydarzenie było nie tylko okazją, by zobaczyć zmagania siłaczy, ale i wspomóc ponownie Zosię Hinz - ciężko chorą mieszkankę Rumi, która cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Dochód z biletów wstępu i prowadzonych aukcji charytatywnych został przeznaczony na leczenie dziewczynki.

fot. FB Robert Cyrwus

„Organizacja zawodów jak zawsze na wysokim poziomie, bardzo lubię starty na Pomorzu. Udało się zgarnąć najwyższą lokatę czyli miejsce pierwsze, lecz nie było łatwo ponieważ Oskar Ziółkowski deptał po piętach. Cieszy również fakt, że był to bardzo szlachetny start i mogliśmy pomóc Zosi.” - mówi Robert Cyrwus, zwycięzca Pucharu Polski Strongman Rumia.

fot. Katarzyna Wejer

Klasyfikacja końcowa:

1. Robert Cyrwus

2. Oskar Ziółkowski

3. Dariusz Wejer

4. Rafał Kobylarz

5. Jakub Szczechowski

6. Paweł Piskorz

(C.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%