Zamknij
REKLAMA

Baltic Cross Challenge Mechelinki 2022 - relacja z I edycji

14:20, 16.05.2022 | Magdalena Chmielewska
fot. gwe24.pl / M. Chmielewska
REKLAMA

Przez dwa dni zawodnicy dyscypliny crossfit brali udział w zmaganiach w nadmorskiej miejscowości. Za nami Baltic Cross Challenge Mechelinki 2022.

Doskonała kondycja, bardzo wysoka wydolność, umięśnione ciała – tak właśnie po części można opisać crossfit. Zawodnicy z całej Polski spotkali się w ubiegły weekend aby rywalizować w kilkunastu morderczych konkurencjach przy molo w Mechelinkach. Organizatorzy byli przekonani, że świetna lokalizacja nad morzem przyciągnie sportowców aby stworzyć crossfitową bitwę na najwyższym poziomie, tak też się stało.

fot. gwe24.pl / M. Chmielewska

"Staraliśmy się przenieść dobry i jakże udany klimat z corocznego Wejher Cross Games do Mechelinek i mogę śmiało stwierdzić, że się udało. Pierwsza edycja Baltic Cross Challenge zakończona sukcesem! Jestem dumny z zawodników, ponieważ dawali z siebie wszystko mimo wielu ciężkich konkurencji. Chciałbym podziękować każdemu kto przyczynił się do tego aby te zawody się odbyły, do zobaczenia za rok!" - zaznacza Bartłomiej Szreder, organizator.

Start odbywał się w pięciu kategoriach open, mężczyźni i kobiety, 35+ mężczyźni i kobiety, 40+ i 45+ mężczyźni oraz dwuosobowe teamy, mężczyźni plus kobiety. Warto również zaznaczyć, że dyscyplina crossfit to intensywne ćwiczenia bez czasu na przerwę. Trzeba być wielozadaniowcem aby nadążyć z wykonywaniem zaplanowanego harmonogramu ćwiczeń na zawodach, ponieważ jednocześnie podnosimy ciężary aby za chwilę móc zaprezentować swoją sprawność atletyczną oraz szybkość i precyzję motoryczną.

fot. gwe24.pl / M. Chmielewska

"Jestem pod ogromnym wrażeniem widowiska jakie zostało przygotowane i zaprezentowane przez organizatorów i sportowców w ten weekend w Mechelinkach. Mogliśmy podziwiać wysoki poziom umiejętności wielu zawodników oraz świetnie zaplanowany program treningu siłowego i kondycyjnego, dlatego też jestem przekonany, że w przyszłym roku to wydarzenie ponownie uzyska Patronat Sportowy Centralnego Ośrodka Sportowego Cetniewo." – mówi Dyrektor Michał Kowalski.

Na miejscu znajdowała się szeroka baza noclegowa i gastronomiczna. Odbywały się także pokazy, treningi otwarte, animacje i warsztaty sportowe dla najmłodszych prowadzone przez Jana Tatarowicza, finalistę programu Ninja Warrior, Fit Matkę Wymiataczkę oraz instruktorów klubu Avanport. Organizatorem imprezy był Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych Apollo z Wejherowa, partnerem zawodów została m.in. Gmina Kosakowo oraz Kosakowskie Centrum Kultury.

fot. gwe24.pl / M. Chmielewska

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria open women -

miejsce I Maria Włoch, miejsce II Iwona Bartoszyńska - Fic, miejsce III Natalia Kadziewicz,

Kategoria open men -

miejsce I Mikołaj Marciniak, miejsce II Krzysztof Skibicki, miejsce III Kacper Bednarczyk,

Kategoria 35+ women -

miejsce I Jolanta Wesołowska, miejsce II Joanna Maj, miejsce III Emilia Słowik,

Kategoria 35+ men -

miejsce I Marcin Kalandyk, miejsce II Tomasz Bączyk, miejsce III Dawid Jędryka,

Kategoria 40+ men -

miejsce I Łukasz Miłosz, miejsce II Jacek Stasieluk, miejsce III Michał Sienkiewicz,

Kategoria 45+ men -

miejsce I Dariusz Myszk, miejsce II Maciej Małek, miejsce III Mirosław Kruzel,

Kategoria TEAM -

miejsce I Team Mazury, Miejsce II Crossfit Strong House, Miejsce III CrossCore Gdańsk,

fot. gwe24.pl / M. Chmielewska

fot. gwe24.pl / M. Chmielewska

fot. gwe24.pl / M. Chmielewska

fot. gwe24.pl / M. Chmielewska

(Magdalena Chmielewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%