Zamknij
REKLAMA

Reprezentowały Powiat na Gali projektu „Uczę się bezpieczeństwa”

15:24, 21.06.2022 | KL
Skomentuj Fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

Uroczysta Gala dotycząca projektu edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa” odbyła się wczoraj, 20 czerwca w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas gali podsumowano projekt oraz wręczono upominki pierwszoklasistom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym. Powiat Wejherowski reprezentowały uczennice z Wejherowa i Redy. 

Wczoraj w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się podsumowanie Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”. Podsumowania dokonali: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński. Szczególnymi gośćmi byli pierwszoklasiści ze szkół podstawowych województwa pomorskiego. Powiat wejherowski reprezentowały uczennice z Wejherowa i Redy. 

Projekt realizowany był w roku szkolnym 2021/2022, w klasach pierwszych szkół podstawowych przez profilaktyków i dzielnicowych jednostek miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego. Policjanci spotykali się z dziećmi i prowadzili zajęcia w pięciu obszarach:

  • Bezpieczny w drodze do szkoły,
  • Bezpieczny w czasie ferii, 
  • Bezpieczny w domu, 
  • Bezpieczny w sieci, 
  • Bezpieczny w czasie wakacji. 

Pierwszoklasiści po przeprowadzonych przez policjantów spotkaniach edukacyjno – profilaktycznych sporządzali prace rysunkowe, które odzwierciedlały ich spojrzenie na sytuacje niebezpieczne, z jakimi mogą się spotkać na co dzień. Podczas uroczystej gali dzieci otrzymały upominki.

Źródło: KPP Wejherowo

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%