Zamknij
REKLAMA

Najsilniejsi ponownie stoczą walkę – nadchodzi Strongman Cup Kamień 2022

13:30, 22.06.2022 | Magdalena Chmielewska
fot. Dominika Czarnojan
REKLAMA

Znani i utytułowani zawodnicy po raz kolejny stoczą bój na placu zawodów, tym razem w miejscowości Kamień w Gminie Szemud. Nie zabraknie również nowych nazwisk.

W najbliższą sobotę Gmina Szemud gościć będzie znanych i lubianych zawodników dyscypliny Strongman, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Dokładnie 25 czerwca o godzinie 16:00 w Kamieniu nad jeziorem Wysoka rozpocznie się Strongman Cup Kamień 2022, którego organizatorem jest Krzysztof Kacnerski wraz z Gminą Szemud.

W akcji zobaczymy gdańszczaninów Krzysztofa i Marcina Schabowskich, Mariusza Pachuta, który dołączy do obsady z dolnego śląska, Piotra Kowalewskiego, który reprezentować będzie Warmię i Mazury, Krzysztofa Kacnerskiego na co dzień mieszkającego w Wejherowie oraz kolejnego zawodnika przyjeżdżającego z Gdańska, Adama Adamczyka. Ostatni wojownik dopiero rozpoczyna swoją przygodę w Strongman.

fot. mat. prasowe.

Organizator zaplanował widowiskowe konkurencje. Na Strongman Cup Kamień 2022 obserwować będziemy walkę podczas ciągnięcia auta w siadzie, belki na max ciężar, przerzucania pala 5m na czas – 90sek., 20m spacer z walizkami plus rzuty workami przez poprzeczkę, hantel na ilość powtórzeń – 60sek. oraz potężną konstrukcję zwaną uchwytem Herkulesa. Wszystkie zadania będą do wykonania pod czujnym i jakże znanym sędziowskim okiem Jarosława Dymka i Sławomira Toczka. Imprezę poprowadzi Bartłomiej Szreder z Wejherowskiego Klubu Kulturystycznego i Sportów Siłowych Apollo.

- Prosiłbym abyście tego dnia pamiętali, że możemy zrobić coś dobrego, ponieważ oficjalną partnerką tych zawodów jest wejherowianka Oliwia Kucharska, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę i małogłowie. Na turnusach rehabilitacyjnych bardzo ciężko pracuje aby jej stan cały czas się poprawiał. Podczas zawodów niezastąpiona Pomorska Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza GRYF przeprowadzi zbiórkę funduszy do puszek aby Oliwka mogła jechać na kolejny turnus. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę, postaramy się abyście zapamiętali to wydarzenie. - mówi Krzysztof Kacnerski, organizator i jeden z zawodników.

Podczas imprezy trwać będzie również festyn z okazji rozpoczęcia lata czyli tzw. Sobótki Gminne, przygotowane przez Gminę Szemud wraz z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie. Przewidziane zostały dodatkowe atrakcje w postaci koncertów, pokazu kulturystycznego, który zaprezentuje Tomasz Lech, dmuchańców dla najmłodszych oraz konkurencji dla publiczności.

- Staraliśmy się aby w najbliższą sobotę każdy znalazł atrakcje dla siebie. Zaplanowaliśmy zawody Strongman, koncerty, wspólne ognisko, teatr ognia, zabawę z DJ oraz różnego rodzaju zajęcia dla najmłodszych. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić wszystkich na malowniczą plażę nad jeziorem Wysoka w Kamieniu.” - dodaje Tomasz Stein, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Strongman Cup Kamień 2022 już 25 czerwca o godzinie 16:00.

 

(Magdalena Chmielewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%