Zamknij
REKLAMA

Obozy harcerskie pod lupą

13.58, 08.08.2022 KL
Skomentuj Fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” wejherowscy policjanci i strażacy od początku sezonu prowadzą kontrole bezpieczeństwa na obozach harcerskich. W ubiegłym tygodniu skontrolowali obóz harcerski w Szklanej Hucie. Przeprowadzili próbną ewakuację i pogadankę z młodzieżą.

W ubiegłym tygodniu wejherowscy policjanci wraz ze strażakami po raz kolejny skontrolowali obozy harcerskie. Tym razem mundurowi odwiedzili dzieci i młodzież w Szklanej Hucie.

Podczas piątkowej wizytacji mundurowi sprawdzali właściwe oznakowanie dróg, dojazd do miejsca wypoczynku, natomiast w samym obozie drogi ewakuacyjne, a przede wszystkim wiedzę osób odpowiedzialnych za organizację wypoczynku. Służby sprawdzały stan przygotowania harcerzy do niebezpiecznych sytuacji poprzez zorganizowanie próbnej ewakuacji obozu. Prowadzono również rozmowy z wypoczywającymi na temat zachowań w lesie np. jak zachować się podczas pożaru lasu, nadejścia burzy, zagubienia w lesie itp.

Nie stwierdzono żadnych uchybień w obowiązkowych procedurach.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą to już tradycja, która jest kontynuowana dzięki ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W trakcie spotkań funkcjonariusze rozmawiali z harcerzami o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku w sąsiedztwie zbiorników wodnych, w szczególności przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Policjanci edukowali młodzież i dzieci również z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym także przypomnieli o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku poza obszarem zabudowanym. (KPP Wejherowo)

Źródło: KPP Wejherowo

 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%