Zamknij
REKLAMA

Kilkadziesiąt "słonecznych dachów" będzie w gm. Wejherowo

08.00, 09.08.2022 KL
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Kilkadziesiąt budynków w Gminie Wejherowo zyska ekologiczne źródło energii elektrycznej. 4 sierpnia br. podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji technicznej instalacji fotowoltaicznych w ramach projektu pn. “Słoneczne dachy w Gminie Wejherowo”.

Wójt Gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski podpisał umowę z wykonawcą dokumentacji technicznej instalacji fotowoltaicznej w ramach projektu pn. “Słoneczne dachy w Gminie Wejherowo”. W ramach w/w zadania wykonane zostaną instalacje fotowoltaiczne na 66. domostwach zakwalifikowanych mieszkańców, a także na 14 budynkach użyteczności publicznej. W III kwartale br. projektanci będą kontaktowali się z mieszkańcami zakwalifikowanymi do udziału w projekcie, w celu wykonania dokumentacji.

Warto przypomnieć, że projekt  budowy instalacji fotowoltaicznych na nieruchomościach mieszkańców Gminy Wejherowo oraz budynkach użyteczności publicznej otrzymał w ubiegłym roku dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, a jego celem jest wykorzystanie energii odnawialnej, co ma zwiększyć poziom ochrony środowiska w gminie.

Źródło: ugwejherowo.pl

 

 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BobekBobek

0 0

Czy ktokolwiek może mi powiedzieć kiedy i gdzie był nabór do tego programu ?
Gdzie znaleźć informację o tego typu projektach, ze stron podobnej do tej z informacją zawsze dowiaduję się po fakcie ,że coś było i ogłoszenie wyników... :/
Mam duży dach, ekspozycja południe/zachód, kat 35° czyli idealne warunki - sam chętnie bym się zgłosił... 15:17, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%