Zamknij
REKLAMA

Będzie ultraszybki Internet w gm. Choczewo

11.30, 10.08.2022 KL
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Gmina Choczewo jest jednym z 9. samorządów w Polsce, które otrzymały dofinansowanie w ramach działań dążących do zapewnienia mieszkańcom dostępu do szybkiego Internetu ze środków Funduszu Szerokopasmowego.

Gmina Choczewo złożyła wniosek do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i otrzymała 5 mln dofinansowania w ramach działań dążących do zapewnienia mieszkańcom gminy dostępu do szybkiego Internetu ze środków Funduszu Szerokopasmowego.

Z opublikowanej przez Cyfryzację KPRM  listy rankingowej wynika, że rekomendację dofinansowania inwestycji szerokopasmowych ze środków Funduszu Szerokopasmowego otrzymało 9.gmin: Szczawno-Zdrój, Goszczanów (woj. łódzkie), Choczewo (woj. pomorskie), Nowy Sącz, Żabia Wola (woj. mazowieckie, powiat grodziski), Mszczonów, Pyzdry, Lulbn, Miedzichowo (woj. wielkopolskie).

W naborze mogły brać udział wszystkie jednostki gminne w Polsce. Ostatecznie wpłynęło 39 wniosków, z czego 8. odrzucono. Maksymalna kwota pomocy w ramach tego naboru wynosiła do 5 mln zł (do 80 proc. wartości wydatków kwalifikowanych projektu). Oceny wniosków dokonywała Komisja Oceny Projektów zgodnie z kryteriami określonymi w ogłoszeniu o naborze.

Polska obecnie jest placem budowy nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych. Ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa powstanie ponad 100 tys. km sieci światłowodowych w całym kraju. W latach 2021-2027 w ramach Krajowego Planu Odbudowy oraz Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy przeznaczymy ponad 2 mld euro na dalszą pomoc w rozwoju szybkiego Internetu na obszarach, tzw. cyfrowych białych plam. To kolejne setki tysięcy kilometrów infrastruktury i co najmniej 1,6 mln gospodarstw domowych podłączonych do ultraszybkiego Internetu – przypomina Cyfryzacja KPRM.

Źródło: UG Choczewo, telko.in

 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%