Zamknij
REKLAMA

Przebudowano przejście dla pieszych na ulicy Leśnej w Bolszewie

08.30, 11.08.2022 KL
Skomentuj Fot. ugwejherowo.pl
REKLAMA

W Bolszewie na ulicy Leśnej przebudowano przejście dla pieszych. Inwestycja powstała w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności ruchu pieszych. Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną trzy inne przejścia na gminnych drogach.

Na drodze gminnej nr 129011G, czyli na ulicy Leśnej w Bolszewie przebudowano przejście dla pieszych. W ramach prac wykonano wyniesione skrzyżowanie, oświetlenie przejścia, chodniki stanowiące dojście do przejścia dla pieszych oraz dostosowano system odwodnienia. Łączny koszt inwestycji wyniósł 492 000 złotych z czego 200 000 złotych pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Oficjalnego odbioru dokonano wczoraj, 10 sierpnia.

Celem inwestycji była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności ruchu pieszych. Jeszcze w bieżącym roku przebudowane zostaną trzy inne skrzyżowania położone w newralgicznych punktach gminy: w Bolszewie na ulicy Szkolnej i Długiej oraz w Gościcinie na ulicy Słonecznej.

Źródło: ugwejherowo.pl

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

EdgarEdgar

1 0

Gratuluje tym którzy wybierali to miejsce jest to typowy absurd drogowa
Przejście prawie na środku skrzyżowania :)
Przy szkole kilkaset metrów dalej to przejście powinno być i wtedy miało by to sens
a co najśmieszniejsze zaraz po wykonaniu musieli to przerabiać
09:53, 11.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekBabarowskiMarekBabarowski

0 0

Mieszkańcy ulicy 12 Marca w Wejherowie oczekują podobnych rozwiązań. Wieczorem i nocą to jest tu
prawdziwy tor wyścigowy między rondami, a pośrodku uczęszczane przejście, które ma już w historii parę ofiar. Proponowałem tzw. poduszki berlińskie (koszt inwestycji - 10000 zł), które pozwalają autobusom ZKM bezproblemowo przejechać. Ostatnią inwestycją na tej ulicy należącej do powiatu były tablice informujące o co chodzi z tym 12 Marca. Dla mnie jest to data śmierci pierwszego ze 116 tys. Polaków zmarłych na COVID, głównie dzięki wspaniałemu zrządzaniu służbą zdr. przez nie(rząd) 22:16, 13.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%