Zamknij
REKLAMA

Policjanci uratowali kota pozostawionego w rozgrzanym aucie

11.02, 16.08.2022 KPP Wejherowo
fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

Zamknięte i półprzytomne zwierze pozostawione w nasłonecznionym miejscu na kilka godzin, uratowali policjanci z Komisariatu Policji w Redzie.

Wczoraj około godziny 14:30 dyżurny Komisariatu Policji w Redzie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś pozostawił kota w zamkniętym aucie. Sprawę policjantom zgłosił zaniepokojony mężczyzna. Z informacji wynikało, że zwierze nie reaguje na pukanie w szybę, a w pozostawionej misce nie ma wody. Panował upał a samochód był zaparkowany w nasłonecznionym miejscu przy ulicy Morskiej w Redzie. Policjanci po przejeździe na miejsce potwierdzili zgłoszenie, w tym samym czasie w pobliskim centrum handlowo – rekreacyjnym podali komunikaty do publicznego nagłaśniania, aby właściciel samochodu natychmiast podszedł na parking. Sprawdzili lokale gastronomiczne i inne miejsca, ale właścicieli nigdzie nie zastali.

fot. KPP Wejherowo

Ze względu na to , że zwierze nie reagowało na bodźce, było przepocone a temperatura na zewnątrz przekraczała 32 stopnie Celsjusza, podjęli decyzję o wybiciu szyby w samochodzie. Policjant przy użyciu tonfy wybił szybę, następnie otworzył drzwi i wydostał kota, który był półprzytomny. Funkcjonariusz przeniósł go do radiowozu, w którym panowały komfortowe warunki, a następnie mundurowi przewieźli go do komisariatu. Właściciele samochodu, wrócili do auta o godzinie 17:00, czyli po prawie 2,5 godziny od momentu podjęcia interwencji. Policjanci wstępnie ustalili, że kot pozostawiony był w zamkniętym szczelnie, rozgrzanym samochodzie na słońcu od około godziny 11:30.

fot. KPP Wejherowo

Uratowane zwierzę zostało przekazane do technika weterynarii. Teraz właściciel kota odpowie za przestępstwo znęcania nad zwierzęciem. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Redy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Policja apeluje o rozsądek i przypomina, aby nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci ani zwierząt. Należy pamiętać, że panujące upały dla osoby lub zwierzęcia pozostawionych w warunkach zamkniętego pojazdu, stanowią śmiertelne zagrożenie.

fot. KPP Wejherowo

Przypominamy:

- Widząc pozostawione w pojeździe dziecko lub zwierzę – reaguj i natychmiast skontaktuj się z numerem alarmowym 112.

- Rozejrzyj się, właściciel pojazdu może być w pobliżu.

- Podczas rozmowy telefonicznej uważnie słuchaj i wykonuj polecenia dyspozytora lub policjanta. Być może usłyszysz polecenie, aby dla ratowania życia zbić szybę w samochodzie.

- Jeżeli to możliwe, zostań na miejscu do czasu przyjazdu służb.

(KPP Wejherowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%