Zamknij
REKLAMA

Od transformatora do dzieła sztuki

15.15, 04.10.2022 M. F. Aktualizacja: 11.39, 07.10.2022
Skomentuj fot. UM Rumia
REKLAMA

W Rumi zakończył się ogłoszony przez Urząd Miasta konkurs na zaprojektowanie murali, które ozdobią nieestetyczne stacje transformatorowe. Elewacje sześciu budynków zostaną pokryte malowidłami z proekologicznym przesłaniem.

Konkurs na projekty murali został przeprowadzony przy współpracy Urzędu Miasta Rumia oraz spółki Energa Operator. Głównym celem tej inicjatywy w postaci kolorowych murali jest propagowanie ekologicznych nawyków, skupiających się na segregacji odpadów. Na autora lub autorów zwycięskich projektów i realizacji czekały nagrody finansowe.

- To nasz kolejny pomysł na poprawę estetyki miasta, ale przede wszystkim chcemy w ten sposób jeszcze mocniej zaangażować mieszkańców w działania związane z segregacją odpadów. Edukacja i dzielenie się troską o środowisko naturalne to najlepsza droga do osiągnięcia naszego celu, jakim jest czyste miasto i planeta - podkreśla Ariel Sinicki, wiceburmistrz do spraw inwestycji i członek komisji konkursowej.

Ostatecznie spośród zgłoszeń najlepiej ocenione zostały projekty zaproponowane przez firmę Wallart – Murale Artystyczne i Reklamowe. Działające od kilkunastu lat przedsiębiorstwo wykonywało podobne murale między innymi w Goleniowie, Łodzi, Bydgoszczy czy Drawsku Pomorskim. Rumia będzie pierwszym samorządem na Pomorzu, dla którego Wallart zrealizuje taki projekt.

Zakończenie prac nad muralami planowane jest do końca października tego roku. Nowy wizerunek zyskają transformatory na ulicach: Chylońskiej, Dąbrowskiego, Gdańskiej, Pomorskiej, Różanej i Świętopełka.

Źródło: UM Rumia

(M. F.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%