Gryf Wejherowo zdobywcą Pucharu Polski

19:16, 21.06.2023 Przemysław Schenk Aktualizacja: 19:25, 21.06.2023

W Stężycy odbył się finałowy mecz regionalnego Pucharu Polski, w którym zmierzył się Gryf Wejherowo z Chojniczanką II Chojnice.

Podopieczni Grzegorza Nicińskiego dostali się do finału dzięki wygranej w półfinale przeciwko zespołowi Anioły Garczegorze po dwóch golach Karola Baranowskiego i jednego trafienia Oliwiera Kątnego (3-2). Dla trenera Gryfa Wejherowo mecz z Chojniczanką II Chojnice był już drugim finałem regionalnego Pucharu Polski z wejherowskim klubem.

W finałowym spotkaniu Grzegorz Niciński desygnował do gry następujący skład: 1. Robert Wika (BR), 2. Oliwier Kątny, 6. Kacper Małolepszy, 7. Karol Baranowski, 8. Jakub Godlewski, 9. Jakub Kwidziński 10. Maciej Leske (C), 11. Maciej Koszałka, 14. Krystian Faltyński, 15. Bartłomiej Iwański, 17 Julian Goyke.

Ławka rezerwowych: 12. Wiesław Ferra, 3. Patryk  Baranowski, 16. Kacper Wiśniewski, 18. Dominik Bluma, 19. Marcin Zielonka, 21. Igor Stenka.

Sędzią głównym spotkania był Adam Skurat, a jego asystentami: Bartosz Heinig oraz Łukasz Kowalik. Natomiast Damian Kos pełnił funkcję sędziego technicznego.

Pierwsza połowa dla Gryfa

Piłkarze pod wodzą Grzegorza Nicińskiego objęli prowadzenie w 13 minucie za sprawą Bartłomieja Iwańskiego, który skutecznie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gryf nie spoczął na laurach i poszedł za ciosem, strzelając gola pięć minut później. Autorem trafienia na 2:0 był Karol Baranowski, który pokonał bramkarza skutecznym strzałem lewą nową z pola karnego. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie, więc podopieczni Grzegorza Nicińskiego zeszli do szatni z dwubramkową zaliczką.

Dowiezienie prowadzenia

W drugiej połowie spotkania kapitan Chojniczanki dał nadzieję kolegom na dobry wynik, zdobywając bramkę kontaktową na 2:1 w 57 minucie. Jednak to spotkało się z szybką odpowiedzią ze strony Gryfa Wejherowo. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Bartłomiej Iwański, choć bramkarz przeciwnej drużyny był bliski obronienia tego strzału, ale jednak piłka dotoczyła się do bramki. W ten sposób na tablicy wyników widniał rezultat 3:1 dla Gryfa Wejherowo.

fot: Piotr Ruszewski

Mimo starań piłkarzom Chojniczanki II Chojnice nie udało się już dogonić rywali. Tym samym piłkarze Gryfa Wejherowo zdobyli regionalny Puchar Polski, ale też nagrodę finansową w wysokości 40 tysięcy zł oraz przepustkę do Pucharu Polski na poziomie centralnym (zaczną od pierwszej rundy).