Zamknij
REKLAMA

Dzieci na teście bezpieczeństwa

14:00, 13.03.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

100 tysięcy dzieci z blisko 7000 szkół podstawowych wzięło udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, organizowanym w ramach programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Test sprawdza i utrwala wiedzę dzieci z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Wyniki tegorocznej edycji pokazują, że dzieci przyswoiły ogólną wiedzę na temat zachowania w niebezpiecznych sytuacjach i pokazują, że jest ona na wysokim poziomie. Jednak znalazły się pytania, które budziły wątpliwości. Dlatego dalsza edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa jest bardzo istotna.

Jak co roku Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, gdzie patronami są Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. 100 tysięcy dzieci wzięło w nim udział, sprawdzając wiedzę zdobytą wcześniej podczas specjalnych zajęć akademii, poświęconych tematyce bezpieczeństwa i odpowiadając w ramach testu na 15 pytań.  Weryfikowana była wiedza z obszaru prawidłowego zachowania na drodze – w tym jak zachowywać się prawidłowo jako pieszy, rowerzysta i pasażer w samochodzie, a także bezpiecznego korzystania z Internetu oraz kwestii związanych z pierwszą pomocą.

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone