Zamknij
REKLAMA

Rusza konkurs Fasada Roku

15:00, 13.04.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Wystartowała XII edycja konkursu Fasada Roku. Patronat honorowy objęła Fundacja Twórców Architektury. Tym samym obiekty z całej Polski rozpoczynają rywalizację o prestiżowy tytuł, 10.000 zł i klucz otwierający drzwi do rozgrywki na poziomie międzynarodowym Baumit Life Challenge. 
 
Celem Fasady Roku  jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych realizacji budowlanych, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Duże zainteresowanie konkursem oraz znakomite autorytety zasiadające w gronie jury sprawiają, że od kilku lat konkurs plasuje się wysoko na liście ważnych wydarzeń w branży architektonicznej.

Na liście startowej mogą znaleźć się realizacje budowlane ukończone między 01.01.2017 r. a 30.09.2018 r. Obiekty zgłoszone do konkursu stają do rywalizacji w następujących kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy” i „Budynek zabytkowy po renowacji”. Najlepszych wyłoni profesjonalne jury, które oceniając poszczególne projekty weźmie pod uwagę takie aspekty jak zastosowana kolorystyka i struktura elewacji, dbałość o detale architektoniczne i relacja z otoczeniem, a w przypadku obiektów po renowacji także szacunek do historii.

Najwyżej ocenione w swoich kategoriach realizacje zostaną okrzyknięte tytułem Fasada, natomiast zgłaszający mogą liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 zł. Zwycięzcy automatycznie wejdą do gry o wyższą stawkę, kwalifikując się do międzynarodowej edycji zmagań Baumit Life Challenge. 

Konkurs skierowany jest głównie do architektów. Zgłoszeń obiektów mogą jednak dokonać także pozostałe podmioty zaangażowane w proces budowy – inwestor oraz wykonawca. Wszystko co trzeba zrobić to wejść na stronę www.fasadaroku.pl i prawidłowo wypełnić formularz.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone