Zamknij
REKLAMA

Pierwsza plenerowa EMOstrefa

11:30, 25.05.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W gdańskim Parku im. Ronalda Reagana stanęła pierwsza w Polsce plenerowa EMOstrefa, czyli specjalne miejsce dla rodziców i najmłodszych dzieci, którzy poszukują w miejscach publicznych intymności, aby móc nakarmić i przewinąć dziecko w komfortowych warunkach.

EMOstrefa powstała w ramach ogólnopolskiego programu „Blisko z tobą chcę być”. Jest to specjalnie zbudowana zadaszona ławka wyposażona w wygodny fotel oraz przewijak. Jest osłonięta z 3 stron, co stwarza poczucie intymności i pozwala w zaciszu zająć się dzieckiem. Lokalizacja ławki jest nieprzypadkowa. Ustawienie jej w pobliżu Krainy Zabawy, największego placu zabaw w parku, pozwoli rodzicom posiadającym dwoje lub więcej dzieci zajmować się najmłodszym i jednocześnie kontrolować zabawę starszych pociech na placu zabaw.

-Program „Blisko z Tobą chcę być” realizujemy już od trzech lat. Dotąd skupiliśmy się na szpitalach, w których stworzyliśmy 38 EMOsterf dla rodziców najmłodszych dzieci, aby mogli kangurować pociechy i budować z nimi więź od pierwszego dnia życia - mówi Anna Hekkelstrand, koordynator programu. - Dlatego postanowiliśmy towarzyszyć rodzinom i wspierać je także poza szpitalami. W odpowiedzi na potrzeby tworzymy plenerowe EMOstrefy. Mamy nadzieję, że ułatwią mamom opiekę nad ich dziećmi podczas spacerów po parku.

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone