Zamknij
REKLAMA

Konkurs na nazwę biletu metropolitalnego

10.00, 03.01.2019 D.D. Aktualizacja: 10.49, 04.01.2019
Skomentuj SKM
REKLAMA

Na Pomorzu powstaje długo wyczekiwany system, który pozwoli na podróżowanie różnymi środkami komunikacji zbiorowej na jednym bilecie. 2 stycznia rozpoczął się konkurs na nazwę tego systemu. Formularz znajduje się na www.biletpomorze.pl

System, który powstaje będzie się składał z bazy centralnej, zawierające konta pasażerów oraz z identyfikatorów. Identyfikatorem pasażera będzie mógł się stać smartfon, karta czy bilet papierowy z kodem QR.

Pasażer, wsiadając do dowolnego pojazdu, będzie musiał jedynie odbić bilet na specjalnym czytniku, a system dokona już całej reszty formalności – rozpozna pasażera, jego ulgi, pojazd i trasę przejazdu, ceny biletów u danego przewoźnika, a po zakończonej podróży naliczy najlepszą z możliwych opłat.

Taki właśnie pomorski bilet metropolitalny będą mieli mieszkańcy regionu już od 2020 roku. Bilet nie będzie obejmował jedynie środków komunikacji zbiorowej w okolicach Trójmiasta. Obejmie swoim zasięgiem całe Pomorze – tereny oddalone od Gdańska, Gdyni czy Sopotu ponad 100 km. Pasażer będzie mógł się przesiadać wielokrotnie a system sam naliczy należności.

Na potrzeby dokumentacji technicznej, inżynierowie i informatycy pracujący w spółce InnoBaltica posługują się nazwą Platforma Zintegrowanych Usług Mobilności. Określenie jest zbyt skomplikowane, dlatego potrzebna jest nowa, przejrzysta nazwa dla płatności za bilety.

Jaka musi być idealna nazwa?
• łatwo zapamiętywalna,
• prosta w wymowie także dla obcokrajowców,
• prosta w odmianie,
 • wywoływać pozytywne skojarzenia,
• oryginalna - nigdy wcześniej niestosowana,
• nie przekraczać długości trzech wyrazów i 15 znaków
• nosić skojarzenia z takimi pojęciami jak: bilet, transport publiczny, mobilność, nowoczesność, wygoda, płatność, pasażer, podróż, innowacja, województwo pomorskie, może eksponować atuty związane z atrakcyjnością Pomorza.

Nazwa może być opatrzona krótkim uzasadnieniem. Każdy uczestnik może zgłosić więcej niż jedną nazwę, jednak każda z nich powinna być zapisana na odrębnym formularzu zgłoszeniowym.

Nagrodą główną w konkursie jest nowoczesny smartfon. Przewidziane są także atrakcyjne niespodzianki dla nazw, które zwrócą uwagę kapituły konkursowej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%