Zamknij
REKLAMA

Jak pościć odpowiedzialnie?

13:00, 06.03.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
WWF

Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Jedzenie ryb zamiast mięsa jest popularną tradycją podczas sześciotygodniowego postu, który kończy się Wielkanocą.

Sezon wielkopostny w dużym stopniu zwiększa sprzedaż ryb i owoców morza, co w konsekwencji wywiera dodatkową presję na przełowione morza i oceany. Około 33% światowych stad ryb morskich jest przełowione, a 60% jest poławiane na najwyższym możliwym poziomie. Mimo tego konsumpcja ryb bez wyrzutów sumienia jest możliwa.

-Konsumenci mogą być częścią rozwiązania problemu i nie muszą w tym celu  całkowicie rezygnować z jedzenia ryb i  owoców morza. Wybieranie ryb ze zrównoważonych połowów wpływa korzystnie na morza, oceany i miliony ludzi, których życie zależy od rybołówstwa, jako ich źródła pożywienia i utrzymania - mówi Anna Sosnowska, specjalistka ds. ochrony ekosystemów morskich.

Zrównoważone połowy można określić jako połowy odpowiednich gatunków ryb i innych organizmów morskich na dopuszczalnym poziomie, przy respektowaniu oficjalnego doradztwa naukowego. Istotne jest również respektowanie obowiązującego prawa oraz stosowanie zrównoważonych technik połowowych, które mają na celu ograniczenie negatywnego skutku prowadzonej działalności połowowej na środowisko morskie,  zredukowanie oddziaływania na dno morskie i niszczenia morskich siedlisk przydennych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone