Zamknij
REKLAMA

Najlepsze łowisko rekordowych ryb

14:00, 12.04.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Czy jezioro Żarnowieckie jest najlepszym łowiskiem rekordowych szczupaków w Europie? - o tym i podobnych sprawach dyskutowano na spotkaniu Stowarzyszenia Wędkarskiego „Nasz Żarnowiec” i Koła Wędkarskiego PZW nr 85 w Gniewinie.

W miejscowym hotelu odbyło się kolejne spotkanie, w którym uczestniczyli wójt gminy Zbigniew Walczak, prezes Gniewińskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Czesław Dolny i redaktor gazety wędkarskiej „Wędkarstwo 360” Marek Szymański a także przedstawiciele koła wędkarskiego PZW nr 85 Gniewino i członkowie Stowarzyszenia Wędkarskiego „Nasz Żarnowiec”.

W trakcie spotkania zadeklarowano zaprzestanie odłowów sieciowych szczupaka i okonia, co było podstawowym warunkiem harmonogramu zmian jakie zaproponowało stowarzyszenie. Omówiona została sprawa zbudowania strategii na kolejne lata a jej rozmowy potrwają do końca września br. Ponadto omawiano sprawy pozyskania dodatkowych środków na ochronę łowiska oraz jego promocję a także propozycje zmian w regulaminie, określające iż od 2020 roku wprowadzony zostanie obowiązkowy rejestr połowów.

Rozmawiano również o problemie kormoranów oraz zarybień z uwzględnieniem propozycji zmian do operatu. Podczas spotkania gmina Gniewino zadeklarowała pomoc w promowaniu zawodów wędkarskich. Na kolejnym spotkaniu omawiano szczegóły odłowów lina, podczas którego może dochodzić do połowów chronionych drapieżników oraz uwzględniono drobne poprawki do regulaminu, które zaczną funkcjonować jeszcze w tym roku.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

jackonjackon

2 1

zarybianie to sztuka, nie tylko wypuszczanie ryb z worków
robienie stołówki dla kormoranów
inaczej szkoda kasy na ten cel
07:44, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone