Zamknij
REKLAMA

Śniadanie wielkanocne dla samotnych

13:00, 16.04.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Dawid Linkowski

W niedzielę, 21 kwietnia o godzinie 8:00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów w Gdyni odbędzie się śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących. Życzenia złoży prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

W święta wielkanocne specjalnie dla nich przygotowywane jest śniadanie wielkanocne, podczas którego samotni i potrzebujący gdynianie mogą wspólnie spędzić rodzinne chwile. Gdyńskie śniadanie wielkanocne to już tradycja. We wspólnym świętowaniu uczestniczy zwykle blisko 1000 osób, ale miejsca nie zabraknie dla nikogo.

Na wielkanocnym stole pojawią się tradycyjne świąteczne potrawy. Na wielkanocnych stołach zgodnie z tradycją znajdą się: jajka gotowane, żurek, biała kiełbasa, wędliny, bigos, sałatka jarzynowa i pasztet. Będą też słodkie wypieki. W przygotowaniach do śniadania pomogą wolontariusze, harcerze z hufca ZHR, Centrum Aktywności Seniora, Caritas, a także inne osoby, które zadeklarowały swoją pomoc.

Goście wielkanocnego śniadania nie wyjdą z pustymi rękami. Każdy potrzebujący otrzyma paczkę, która dodatkowo osłodzi świąteczny czas.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

O boze O boze

0 1

Sie chce plakac chce czego zesmy sie doczekali by dwa razy w roku na b.narodzenie i wielkanoc nakarmic tysiace samotnych badz bez domnych biednych ludzi ! Trudno jestem ur.po wojnie i nigdy za ZLEJ KOMUNY NIE BYLO TAKIEGO SPEDU 2 x w romu by sobie bieda pojadla . MAcie spuscizne po Bossie obalajacym zla Komune J.p2 ! To on obalil Komune a swojemu zboczonemu zachlannemu klerusowi dal wolna reke by oskubywali swoje naiwne owieczki . KTo widzial jak spedzaja Swieta Glodz Nycz Dziwisz czy siedza na lawkach w plaszczach i kurtkach i czekaja na posilek. CZy BOG istnieje widzac ta biede i nedze i czy widzi jak jego KLERUS zyje w przepychu i z ytku. 19:23, 22.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone