Zamknij
REKLAMA

Możesz pomóc seniorom robiąc zakupy

15:00, 18.09.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższy weekend, w dniach 20-21 września rozpoczyna się kolejny finał kampanii społecznej “Kromka chleba dla sąsiada”. Dzięki współpracy jednej z sieci dyskontowej z Caritas Polska, najbardziej potrzebujący i samotni seniorzy otrzymają paczki z żywnością. Zbiórka produktów odbędzie się w sklepach Biedronka na terenie całego kraju, a jej beneficjentami będą podopieczni fundacji Caritas.

Program „Kromka Chleba dla Sąsiada” ma na celu nie tylko bezpośrednią pomoc ubogim, lecz także uwrażliwienie społeczeństwa na los potrzebujących. Organizatorzy zachęcają Polaków, by zwrócili uwagę na osoby starsze, samotne, żyjące w najbliższym sąsiedztwie. Chodzi o życzliwość i zainteresowanie losem sąsiada, o którym często niewiele wiemy.

-Pierwszym krokiem może stać się kromka chleba, podzielenie się tym, co mamy, chlebem i samym sobą - mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Kampania „Kromka chleba dla sąsiada” polega nie tylko na symbolicznym dzieleniu się chlebem w postaci paczek żywnościowych. W ramach akcji diecezjalne Caritas organizują wspólne wypiekanie chleba oraz dzielenie się nim w parafiach i na rynkach miast. Dzięki takim spotkaniom, podopieczni Caritas mogą spędzić aktywnie czas w towarzystwie wolontariuszy fundacji oraz najbliższych sąsiadów. Tylko w 2018 roku dzięki zaangażowaniu klientów, wspólnie z Caritas Polska, udało się zebrać łącznie 591 ton żywności na rzecz potrzebujących.

Kulminacyjnym momentem akcji „Kromka chleba dla sąsiada” będzie zbiórka żywności, która odbędzie się w dniach 20-21 września. Zebrana żywność i artykuły pierwszej potrzeby zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom przez Parafialne Zespoły Caritas w całej Polsce. W ubiegłym roku dzięki tej kampanii oraz regularnym zbiórkom żywności w sklepach pomoc uzyskało ok. 65.000 osób.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

OjciecOjciec

1 0

Niech idą do partii PiS, tam mają worek pieniędzy dla nich. 09:36, 20.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

edekedek

0 0

Ale ty *%#)!& jesteś 11:07, 20.09.2019


REKLAMA