Zamknij
REKLAMA

Drugi sklep społeczny z bezpłatną żywnością

12:00, 23.09.2019 | UM Gdynia
Skomentuj
gdynia.pl
REKLAMA

Drugi gdyński Sklep Społeczny rozpoczyna swoją działalność. Uzupełni i rozwinie ofertę sklepu funkcjonującego od dwóch lat w Orłowie.

Od 16 października przebywające w Gdyni osoby znajdujące się w trudnej sytuacji będą korzystać z nowo otwartego Sklepu Społecznego przy ul. Maciejewicza. Poprowadzi go Bank Żywności w Trójmieście. W sklepie będzie można zaopatrzyć się w bezpłatną żywność.

-Gdy dwa lata temu otwierano Sklep Społeczny „Za Stołem”, był to pierwszy tego rodzaju sklep w Polsce. Nikt wcześniej nie otworzył w Polsce punktu, do którego trafiałaby żywność krótkoterminowa ze sklepów, a odbierana przez osoby potrzebujące nie w formie paczek – podkreśla Michał Chabel, prezes zarządu Banku Żywności w Trójmieście.

Do gdyńskich sklepów społecznych trafia pełnowartościowa żywność krótkoterminowa, przekazywana przez sieci handlowe. Przewożona specjalnym samochodem chłodniczym Banku Żywności, na miejscu przechowywana jest w odpowiednich dla danego produktu warunkach. W sklepach są zamrażarki, lodówki oraz półki. Prosto z nich klienci sklepu wybierają to, czego w danym momencie najbardziej potrzebują, w ilości odpowiadającej 2,5 kg na osobę w gospodarstwie domowym.

 –Tyle wystarczy, by zaspokoić potrzebę jednej osoby. Biorąc pod uwagę fakt, że to żywność krótkoterminowa, wolimy, by ktoś odwiedzał nas częściej niż żeby brał żywność z nadmiarem, by się marnowała – mówi prezes Michał Chabel.

Przez dwa lata Sklep Społeczny przy ul. Lotników wydał potrzebującym około 57 ton żywności. W samym 2018 roku otrzymali 7,7 tony warzyw i owoców, 9,5 tony nabiału oraz niemal 4 tony mięsa i wędlin.

(UM Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

emerytemeryt

2 0

A w Wejherowie to nie łaska taki sklep otworzyć władzo? 08:14, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA