Zamknij
REKLAMA

5 tys. paczek żywnościowych dla seniorów

10:52, 05.04.2020 | D.D.
Skomentuj
mat.prasowe
REKLAMA

Circle K wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem wesprze 5 tysięcy seniorów w całej Polsce, przekazując im paczki z produktami spożywczymi. Jest to odpowiedź na problemy osób starszych, które w związku z pandemią koronawirusa znalazły się w grupie ryzyka i często nie mają możliwości zrobienia zakupów.

Paczki z podstawowymi produktami spożywczymi (mleko, masło, chleb, sery itp.) dostępnymi na stacjach benzynowych zostaną przygotowane i przekazane całkowicie nieodpłatnie seniorom w całej Polsce. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża, paczki zostaną dostarczone osobom potrzebującym bezpośrednio do ich mieszkań, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny. Aby wszystkie paczki mogły sprawnie dotrzeć do seniorów, Circle K na ten cel przekaże również 5000 litrów paliwa do użytku PCK.

-Cieszymy się, że możemy liczyć na pomoc naszego wieloletniego partnera. Paczki z żywnością to duże wsparcie dla naszych podopiecznych. Dodatkowo przekazane paliwo pozwoli nam na szybki transport oraz zachowanie bezpieczeństwa pracowników i wolontariuszy, którzy dbają o to, aby każdemu z naszych seniorów niczego nie zabrakło – powiedział Stanisław Kracik, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża.

Akcja mająca na celu wsparcie osób starszych to kolejna inicjatywa społeczna Circle K w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. 16 marca firma jako pierwsza uruchomiła na wszystkich stacjach w Polsce akcję z darmową kawą dla pracowników służb, które są szczególnie zaangażowane w walkę z koronawirusem. Do tej pory skorzystało z niej już ponad 35 tysięcy pracowników służby zdrowia i służb mundurowych w całej Polsce.


 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA