Zamknij
REKLAMA

Osiedle Locus. Styl i najwyższa jakość w Rumi od Euro Stylu

14:55, 30.06.2020 | R.K

Wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz wyjątkowa dbałość o detale i estetykę budynków – i to nie tylko w inwestycjach premium – to znaki szczególne gdańskiego Euro Stylu z Grupy Dom Development. Na własne oczy mogą przekonać się o tym zainteresowani osiedlem Locus w Rumi Janowie. Pierwszy budynek został ukończony, a mieszkańcy, którzy właśnie odebrali swoje mieszkania, mogą już cieszyć się z wyjątkowych wnętrz w ramach tej inwestycji.

Inspiracją projektu części wspólnych osiedla Locus w Rumi Janowie były natura i zieleń. Dotyczy to zarówno Parku Żelewskiego, który bezpośrednio sąsiaduje z osiedlem, jak i gustownie zaaranżowanej zieleni znajdującej się na terenie inwestycji, która obejmuje dziedzińce wypełnione ozdobną roślinnością, wieloletnie świerki oraz przynależące do lokali mieszkalnych ogródki.

– W projekcie dominują kolory natury, drewno, ciepłe odcienie szarości, a na posadzkach włoski gres, który wyglądem przypomina naturalny kamień. Całość uzupełniają tapety z motywami ptaków oraz roślin, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tej inwestycji. Pojawiają się we wszystkich ciągach komunikacyjnych i ożywiają stonowane przestrzenie. Portale drzwiowe w kolorze naturalnego dębu wyposażone są w kinkiety, które doświetlają wnętrze oraz wprowadzają do ciągów komunikacyjnych domowy, przytulny charakter – mówi Ela Sawicka z em2 pracownia, autorka projektu części wspólnych osiedla Locus.

Żeby osiągnąć zamierzony efekt ponadczasowej elegancji i ciekawego detalu, już na etapie tworzenia projektu budowlanego zaplanowano zaoblenia szachtów windowych. Dzięki temu obudowy portali windowych – w kolorze naturalnego dębu – zyskały interesującą miękką formę, która zdecydowanie wyróżnia wnętrza osiedla Locus.

Projektantkę zainspirował też element architektury zewnętrznej – metalowa balustrada balkonowa przypominająca wyglądem kod kreskowy. Ten wzór wprowadzony został do wnętrza w nieco zmienionej formie – pojawia się na obudowie skrzynek pocztowych oraz w ciągach komunikacyjnych.

Wyjątkowość projektu i walory estetyczne wnętrz osiedla Locus idą oczywiście w parze z funkcjonalnością.

– Wszystkie okładziny ścienne pełnią jednocześnie dwie funkcje, ochraniają najbardziej narażone podczas użytkowania miejsca oraz są elementami dekoracyjnymi klatek schodowych. Dzięki takiemu podejściu do projektowania można uzyskać piękne i jednocześnie funkcjonalne wnętrze – podsumowuje Ela Sawicka.

Osiedle Locus cechuje nowoczesna, niska zabudowa oraz jasne elewacje. Ważnym atutem tej inwestycji jest znakomita lokalizacja, łącząca bliskość tętniącego życiem centrum Gdyni z sąsiedztwem malowniczych lasów i jezior czy nadmorskich plaż w Rewie i Mechelinkach. Tuż przy osiedlu znajduje się przystanek autobusowy, a do stacji SKM Rumia Janowo można dojść spacerem w 12 minut.

– Janowo jest największą dzielnicą Rumi, o ogromnym potencjale i perspektywach dalszego, intensywnego rozwoju. Blisko stąd do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych: parku krajobrazowego, rezerwatu przyrody, pieszych i rowerowych szlaków, nadmorskich plaż oraz kaszubskich jezior. Bezpośrednie sąsiedztwo Gdyni daje możliwość korzystania z bogatej oferty rozrywkowej i kulturalnej dużego miasta, a ponadto można stąd dojechać szybko do biznesowych centrów zlokalizowanych na Przymorzu w około 40 minut dzięki łatwemu połączeniu SKM. Dlatego inwestycja może zainteresować zarówno osoby ceniące sobie spokój, kontakt z naturą, jak i tych, którzy lubią miejski, dynamiczny styl życia – podkreśla Bartosz Podgórczyk, dyrektor marketingu w Euro Styl z Grupy Dom Development.

Okolicę wyróżnia rozwinięta infrastruktura, która zapewnia codzienny dostęp do niezbędnych usług i  udogodnień. Na miejscu znajdują się szkoły, przedszkola, przychodnie, targowisko, galerie handlowe oraz apteka. Dla osób lubiących wydarzenia kulturalne – nieopodal mieszczą się Miejski Dom Kultury i  Biblioteka Stacja Kultura, która została uznana za najpiękniejszą bibliotekę świata w międzynarodowym konkursie Library Interior Design Awards.

Zainteresowani mieszkaniem na osiedlu Locus mogą wybierać spośród lokali w dwóch ostatnich budynkach w ramach tej inwestycji. W ofercie dostępne są jeszcze mieszkania o metrażach od 39,47 do 76,41 m kw. W sprzedaży znajdują się również miejsca postojowe w hali garażowej lub naziemne, a także boksy i pomieszczenia na jednoślady. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji wspólne rowerownie.

Docelowo na osiedlu Locus znajdzie się 271 mieszkań wraz z lokalami usługowymi w parterach jednego z budynków (od strony ul. Stoczniowców). Ukończenie całej inwestycji planowane jest na I kwartał 2022 r.

(Tekst na prawach ogłoszenia)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA