Zamknij
REKLAMA

Skarpetki w Dzień Ubogich

16:31, 15.11.2020 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Z okazji Światowego Dnia Ubogich, który przypada 15 listopada, odbyła się akcja Caritas Archidiecezji Gdańskiej pod hasłem "Skarpet para – dobro wyzwala".

Akcję przeprowadzili wolontariusze szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i placówek Caritas. Dzięki akcji udało się zebrać 6430 par nowych skarpetek. Zgodnie z intencją darczyńców wszystkie skarpetki trafią do osób bezdomnych. 

Nadwyżka skarpetek zostanie przekazana m.in. do placówek prowadzonych przez Towarzystwo Brata Alberta w Gdańsku, do osób bezdomnych będących pod opieką Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii  Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Władysławowie, do podopiecznych Kuchni św. Franciszka przy parafii św. Anny w Wejherowie, do osób bezdomnych przychodzących na posiłek w ramach „Zupy Chylońskiej” przy parafii św. Mikołaja w Gdyni, do schroniska dla bezdomnych korzystających z Punktu Interwencji w Gdyni i do podopiecznych noclegowni i ogrzewalni dla osób bezdomnych w Gdyni prowadzonej przez Stowarzyszenie Alter Ego.

Ponadto do zgłoszonych przez różne organizacje bezdomnych trafi 65 plecaków z najpotrzebniejszymi rzeczami. Przygotowali je uczniowie szkolnych Kół Caritas i osoby prywatne.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%